Lenovo Ideapad Gaming 3 alınır mı?

Bir arkadaşım adına soruyorum. Biz de 4600H, 1650ti, 8GB modelini alıp upgrade yapacağız 16'ya. Şu anki durumu nedir cihazın? Memnun musunuz?

Son derece memnunum, oyunda bile sessiz çalışıyor. Klavyesi çok ergonomik, touchpad boyutu mükemmel.

İşlemcisi oldukça güçlü ekran kartı mükemmel, 120hz ekranı var 7.6ms değerinde. Bataryası diğer oyuncu laptoplarına göre daha büyük, güzel gidiyor güç tasarrufunda kullanırken.

Sinirimi bilgisayardan çıkartıp touchpad ve klavyeyi bozmuştum servis ücretsiz kasa, klavye, touchpad değişimi yaptı. Lenovo'nun servisinden de son derece memnunum bir de servisten format atılmadan geldi cihaz çok memnun etti bu durum. :)

Kafanızda takılan soru var ise sorabilirsiniz, upgrade için içini açarsanız garanti dışı kalmıyor diye biliyorum arayıp sormuştum.

Son derece memnunum, oyunda bile sessiz çalışıyor. Klavyesi çok ergonomik, touchpad boyutu mükemmel.

İşlemcisi oldukça güçlü ekran kartı mükemmel, 120hz ekranı var 7.6ms değerinde. Bataryası diğer oyuncu laptoplarına göre daha büyük, güzel gidiyor güç tasarrufunda kullanırken.

Sinirimi bilgisayardan çıkartıp touchpad ve klavyeyi bozmuştum servis ücretsiz kasa, klavye, touchpad değişimi yaptı. Lenovo'nun servisinden de son derece memnunum bir de servisten format atılmadan geldi cihaz çok memnun etti bu durum. :)

Kafanızda takılan soru var ise sorabilirsiniz, upgrade için içini açarsanız garanti dışı kalmıyor diye biliyorum arayıp sormuştum.
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Biz de muhtemelen dediğim konfigürasyona +8GB ekleyip rahatımıza bakacağız. İnternette birçok kaynakta farklı şekilde görünüyor kasanın içi. Siz baktınız mı? RAM belleklerin slotlarını koruyan bir plaka vb. var mıydı?

Onu bilmiyorum ama 16 GB RAM modelini alınca 2x8 GB RAM ile geliyor, 8 GB RAM modelinde 4x2 mi gelir bilmiyorum. Aklınızda bulunsun yani.
1x8 geliyor hocam. Çok teşekkürler ilginiz için tekrardan. Şöyle bırakayım eğer birisi buraya düşerse.

Dosya Ekleri

• lenovo-ideapad-gaming-3-15ARH05-82EY00D3TX.jpg
    lenovo-ideapad-gaming-3-15ARH05-82EY00D3TX.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 145
Merhaba, bende ayni Ideapad Gaming 3 1650 4 GB ve Ryzen 5 4600H olan laptopu aldim. Simdiye kadar hiçbir performans sikintisi yok amma bazen oyunlarda sicaklik yukseliyor, diger oyunlar normaldi ama crossout da 92 derece oldu birkaç saniye sonra indi ama yine de bazen 80 derece uerine cikti, ama baska oyunlarda ve bilgisayar bostayken sorun yok. Sizce neden bir alik soyle yukselebilir sicaklik. Onceden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bende ayni Ideapad Gaming 3 1650 4 GB ve Ryzen 5 4600H olan laptopu aldim. Simdiye kadar hiçbir performans sikintisi yok amma bazen oyunlarda sicaklik yukseliyor, diger oyunlar normaldi ama crossout da 92 derece oldu birkaç saniye sonra indi ama yine de bazen 80 derece uerine cikti, ama baska oyunlarda ve bilgisayar bostayken sorun yok. Sizce neden bir alik soyle yukselebilir sicaklik. Onceden teşekkürler.
Anlık peakler normal hocam. Limit zaten 105C. Ryzenler onu görmüyor bile. Önemli olan ortalama sıcaklık. Sabit durduğu değer yani. Arkadaşımınki de geldi. Gayet alınır bir cihaz. Sadece bazı güncel kullanıcılarda cw çıkmış. Bunu bilmek önemli. Sonuçta kronik.

Teşekkürler. Normalda sabit temperaturu en fazla 80-83 oluyor.
Bir de ben bu laptopa Windows'u serviste yuklettim, ve onlarda yanlislikla Windows'u SSD'ye degil HDD'ye yukledirler o yuzden cok fazla hizli degil. Windows'u SSD'ye tasiyabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi de ben bu laptopa windows u serviste yuklettim, ve onlarda yanlislikla windowsu ssd ye degil hdd ye yukledirler o yuzden cok fazla hizli degil. windows u ssd ye tasiya bilirmiyim?
Hocam normalde iki HDD veya SSD'yi kopyalayabiliyoruz, muhtemelen mümkün. En sağlıklısı siz konu açın, "Windows'un olduğu diski değiştirmek" adı altında. Durumu belirtin. Ben de araştırır dönerim geceye doğru.

Geri
Yukarı