Lenovo Ideapad Gaming 3 beyaz plastik parça nereden bulunur?

emre gucukkara

Femtopat
Daha fazla  
Abi şu lanet plastik beyaz parçadan nerede bulabilirim? W tuşu kırıldı garanti 1300 TL para istiyor yok mu yardımcı olabilecek birisi?

Dosya Ekleri

• IMG-20210911-WA0018.jpeg
    IMG-20210911-WA0018.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20210911_221609.jpg
    IMG_20210911_221609.jpg
    98,1 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_20210912_150346.jpg
    IMG_20210912_150346.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 87
2. El satanlar var 1300TL vermek yerine 800-750 arası satanlarda var.

Maalesef bu tip durumlarda komple klavye değişiyor. Hatta kasaya bağlı olarak üst kapak komple değişebiliyor. Servis uçuk fiyat istemiş. Ürünün tam model adıyla klavyenin kendisini satın alıp takabilirsin. Bu şekilde parçayı bulabileceğini sanmıyorum pek ancak yine de bilgisayarcılara falan sorabilirsin.

Maalesef bu tip durumlarda komple klavye değişiyor. Hatta kasaya bağlı olarak üst kapak komple değişebiliyor. Servis uçuk fiyat istemiş. Ürünün tam model adıyla klavyenin kendisini satın alıp takabilirsin. Bu şekilde parçayı bulabileceğini sanmıyorum pek ancak yine de bilgisayarcılara falan sorabilirsin.
Klavyenin kendisini değiştirmek aşırı zor ve yapmak mantıklı değil. Üst kasanın değişmesi daha mantıklı. Eğer tuşu tutan demirler kırılmadıysa o plastik parça bulunabilir.

Tek tuş için o kadar para vermezdim. Laptop üzerine koyulabilen lastik gibi klavyeler var veya harici gaming klavyelerde var. 1300-750₺ ye 1 tuş için kasayı değişmek garip geliyor.

Benim tercihim 1300 lira vermek yerine harici bir klavye almak olurdu.
Öyle kullanmakta bir süre sonra eziyet oluyor. Ben bu gazla kendim değiştirmeyi denedim klavyeyi ve klavyeyi tutan plastikleri kendim yapıştırdım. Fakat klavye kötü bir hal almıştı. Zaten taşınabilir bir cihazı kablolu klavye ile kullanmak garip geliyor.

Klavyenin kendisini değiştirmek aşırı zor ve yapmak mantıklı değil. Üst kasanın değişmesi daha mantıklı. Eğer tuşu tutan demirler kırılmadıysa o plastik parça bulunabilir.

Sadece resimdeki beyaz plastik kırık onu bulamıyorum birçok bilgisayarciya sordum, uymuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı