Lenovo IdeaPad Gaming 3 düşük FPS veriyor

Hezerchenko

Centipat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopta BF 1 oynarken düşük FPS alıyorum. (NVIDIA App yüklemeden önce 80-90 FPS'leri görmüştüm bugün ort. 50 FPS civarındaydı)

Sistem özellikleri
RTX 3050 4 GB (CPU-Z'de 60W, NVIDIA denetim Masasında TDP: 90W görünüyor)
i5-11320H
8 GB RAM
Sizce RAM'in 8 GB olmasından mı kaynaklanıyor yoksa başka bir sorun mu var?

RTX 3050 için değerler iyi gibi ama şu GeForce Experience yükletikten sonra FPS düşmesi olayı benim de dikkatimi çekti. CS2'de Experience yüklemeden önce 350 civarı FPS alırken yükledikten sonra 250 civarı FPS almaya başladım.

RTX 3050 için değerler iyi gibi ama şu GeForce Experience yükletikten sonra FPS düşmesi olayı benim de dikkatimi çekti. CS2'de Experience yüklemeden önce 350 civarı FPS alırken yükledikten sonra 250 civarı FPS almaya başladım.

Experience önemli anları kayıt ediyor olabilir hocam ayarlara göz atmanızı öneririm.

Tek kanal 8 GB'ın etkisi büyük ama önceden daha fazla mı alıyordunuz? 90W o model ek olarak.

Single Player modda ayarları düşürsem eskisi gibi FPS alamadım. Daha önce PUBG denediğimde de 40-50 FPS civarlarında geziyordu. Watt değeri de kötü değil sanırım internette watt dolandırıcılığı diye içerikler görmüştüm.

Experience önemli anları kayıt ediyor olabilir hocam ayarlara göz atmanızı öneririm.
Nereden bakılıyor?

Single Player modda ayarları düşürsem eskisi gibi FPS alamadım. Daha önce PUBG denediğimde de 40-50 FPS civarlarında geziyordu. Watt değeri de kötü değil sanırım internette watt dolandırıcılığı diye içerikler görmüştüm.

Nereden bakılıyor?

3050 için yüksek değere sahip, sıkıntı yok o açıdan. RAM eklemek şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı