Lenovo Ideapad Gaming 3 Hangi Windows 10 Sürümü Yüklenmeli?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Sonunda bilgisayarım geldi, FreeDOS olduğu için USB'ye Windows dosyasını atıp takmam lazım sanırım. Windows 11'i şu anda kullanmak istemiyorum en azından 1-2 sene daha 10 ile devam etmek istiyorum. Hangi Windows 10 sürümü daha iyidir? Ne yüklememi tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda bilgisayarım geldi, FreeDOS olduğu için USB'ye Windows dosyasını atıp takmam lazım sanırım. Windows 11'i şu anda kullanmak istemiyorum en azından 1-2 sene daha 10 ile devam etmek istiyorum. Hangi Windows 10 sürümü daha iyidir? Ne yüklememi tavsiye edersiniz?

Önce sistem özelliklerini bir yazarsan iyi olur yoksa Windows XP'ye kadar yolu var

Orijinal Windows'un sitesinden indirip lisanslı kullanmak en iyisi.

Key de ucuza geliyor. Orijinalini kullanmak varken bu fiyata bence uğraşma o bu sürümüne. Aldığın laptop kasacak bir laptop değil.

Windows dosyasını USB’ye atmayacaksınız yazacaksınız Rufus ya da Windows’un kendi aracı ile. Bilgisayarı ev ve oyun için kullanacaksanız Windows 10 Home kurabilirsiniz. Professional daha çok iş dünyasına hitap ediyor.

Hangi modelini aldınız?

İkinci sorum konudan alakasız diye silmişler sanırım, orada belirtmiştim. 3060 R7-5800H modeli.
Dediğim gibi Windows'un kendi sitesinden kendi USB diski oluşturma uygulaması var. Windows'u indirip USB'ye yüklenebilecek şekilde yazıyor. Sonrasında verdiğim siteden gönül rahatlığıyla lisans satın alıp orijinal Windows'un tadını çıkarabilirsin. Çünkü artık bazı donanım uygulamaları bile Windows Store üzerinden indiriliyor. Xbox uygulaması da cabası. o nedenle orijinal candır. Sistemin zaten güçlü ve stabil alışacaktır orijinal Windows ile.

Dediğim gibi Windows'un kendi sitesinden kendi USB diski oluşturma uygulaması var. Windows'u indirip USB'ye yüklenebilecek şekilde yazıyor. Sonrasında verdiğim siteden gönül rahatlığıyla lisans satın alıp orijinal Windows'un tadını çıkarabilirsin. Çünkü artık bazı donanım uygulamaları bile Windows Store üzerinden indiriliyor. Xbox uygulaması da cabası. o nedenle orijinal candır. Sistemin zaten güçlü ve stabil alışacaktır orijinal Windows ile.
USB'yi seçtim indirme için ISO dosyasını değil, oldu herhalde.

İyi yapmışsın. Lisanssız olarak 1 ay kadar kullanabilirsin. Ama sonrasında herkese de tavsiye ettiğim gibi 50 TL gibi bir fiyata orijinal lisans alman ve tüm Windows nimetlerinden faydalanman. Eskiden hiç update vs yapmadan Windows kullanılabildiğinden millet crack ile idare ederdi. Ama Windows Store bence çoğu şeyi değiştirdi. Crackli veya modlu Windows'lar ile Store'a girilmiyor diye biliyorum. Mesela Xbox Gamepass alırsın ayda 30-40 TL ye onlarca oyunun tadını çıkarırsın sınırsızca :)

Güzel bir laptop almışsın. Uzun ömürlü olsun inşallah. Güle güle kullan.

Eski bilgisayarıma bir key almıştım sizin attığın linkteki site gibi bir yerden, sanırım gittigidiyor'du. Windows 10 Pro'ydu. Aynı kodu girsem olur mu?

Geri
Yukarı