Lenovo Ideapad Gaming 3 için Dual RAM önerisi

hakanoezer

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 cihazım var. RAM yükseltmesi yapmak için önce 8 GB Kingston marka bir RAM aldım ve taktım ama uyumsuz oldu. RAM'i çok çalıştıracak işler yaptığımda ya bilgisayar donuyor (bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum), ya mavi ekran alıyorum ya da direkt ekran gidiyor. Öneriler üzerine Samsung marka 8 GB RAM takviyesi yaptım. (aldığım iki RAM'in de CL ve MHz değerleri laptopumdakiyle aynı.) Sonuçlar biraz daha iyi olsa da hala aynı sıkıntılar var. Ben de direkt laptopun içindeki RAM'i de çıkartıp yeni bir 8x2 GB 3200 MHz Dual kit almayı düşünüyorum. Aşırı pahalı olmayacak şekilde tavsiyede bulunabilir misiniz?

Tek slot kullandığınızda hiç bir şekilde bir problem yaşamıyorsunuz değil mi hocam? Sadece RAM'den kaynaklı olup olmadığından emin olmak için soruyorum.

Tek slot kullandığınızda hiç bir şekilde bir problem yaşamıyorsunuz değil mi hocam? Sadece RAM'den kaynaklı olup olmadığından emin olmak için soruyorum.
Hayır hocam tek slotta hiçbir problem yok. Sorun RAM kaynaklı %99.

Hocam laptop için bakıyorum ben, teşekkürler yine de.

Son düzenleme:

Aldığın Samsung RAM sahtede olabilir. Render gibi ağır işler yapıyorsan 32 GB'a çıkartmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı