Lenovo IdeaPad Gaming 3 içinden gelen tiz ses nedir?

shankssann

Kilopat
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller. Ben ürünü alalı 10 gün oluyor. Üründe sessiz mod da dahi fan sesi duyulmuyor çok iyi durumda. Ekran monitör çok memnunum. Lakin üründe sessiz mod da dahi tiz bir ses geliyor fanlardan. Anlamadığım şekilde çok sinir bozucu kısık bir ses. Sanki bir şey sürekli çalışıyor ve sürtüyor gibi. Belli belirsiz değil devamlı bu ses geliyor belki de ben çok fazla kafaya taktığım içindir bilmiyorum. Bunun bir çözümü var mı acaba? Yoksa iade mi etsem bu şekilde devam mı etsem. Çünkü diğer her yönden laptoptan çok memnunum. Videosunu ekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil whine diyeceğim ona da benzemiyor. Ses var ama yok da gibi tam anlayamadım.

İşte hocam tam bende anlayamadım. Tiz bir ses geliyor ama bu ben kafaya taktığım için mi çok geliyor önemli mi önemsiz mi anlayamadım. Fan sesi değil o kesin. Fanlardan gelse bile hava sesi değil en azından başka bir şey tiz frekans sesi gibi uyuz edici bir şey. İade edip etmemekde kararsız kaldım.

İşte hocam tam bende anlayamadım. Tiz bir ses geliyor ama bu ben kafaya taktığım için mi çok geliyor önemli mi önemsiz mi anlayamadım. Fan sesi değil o kesin. Fanlardan gelse bile hava sesi değil en azından başka bir şey tiz frekans sesi gibi uyuz edici bir şey. İade edip etmemekde kararsız kaldım.
Yani bana pek önemli birşeymiş gibi gelmedi.

Yani bana pek önemli bir şeymiş gibi gelmedi.

Zaten PC'nin performansını etkileyen veyahut zararlı olan bir şey değil kesinlikle. Aksine hem ekranı hem performansı hem de kasası adan Z ye çok beğendim. Ama bu devamlı devam eden tiz ses aklımı karıştırdı bu şekilde kullanmalı mıyım diye.

Dostum çektiğin kayıttan demek istediğin sesi alamadım ancak Ideapad 700 kullanıyorum. Bende de hafif böyle bir tiz ses var. Tahminim, elektrik akımı sesi olabilir ya da anakartta devre üzerinde küçük bir parçadan (kondansatör vs.) geliyor olabilir.

Dostum çektiğin kayıttan demek istediğin sesi alamadım ancak IdeaPad 700 kullanıyorum. Bende de hafif böyle bir tiz ses var. Tahminim, elektrik akımı sesi olabilir ya da anakartta devre üzerinde küçük bir parçadan (kondansatör vs.) Geliyor olabilir.

Biraz yüksek seslisini atayım hocam. Vaktiniz var ise bir de buna bakın. Burada daha belirgin.
Su hocam fan sesi çok çıkınca arkada kalan ses. Tiz ince bir ses.

Biraz yüksek seslisini atayım hocam. Vaktiniz var ise bir de buna bakın. Burada daha belirgin.
Su hocam fan sesi çok çıkınca arkada kalan ses. Tiz ince bir ses.
Üründe HDD var mı?

Eğer HDD varsa ya hdd dönmesinden kaynaklı bir ses geliyor gibi değilse de eğer fan motorundanmış gibi duruyor.

Üründe HDD var mı?

Eğer HDD varsa ya HDD dönmesinden kaynaklı bir ses geliyor gibi değilse de eğer fan motorundanmış gibi duruyor.

Ürün şu hocam. Sizce iade etmeli miyim sıkıntı çıkarır mı ki bana?

@dodo61 sanki bir kablo sürtünüyormuş gibi geldi. Belki Wi-Fi kartından çıkan kablolardan birinden geliyordur. Bir sorun olacağını zannetmem yine de. Bende de fanlar kapalıyken duyulan bir akım sesi var. Normaldir, olur. Zira bunlar kompleks makineler. İçiniz rahat etmiyorsa arka tarafını söküp bakabilirsiniz ya da servise gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı