Lenovo Ideapad Gaming 3 klavye ısınması

Sizin değerler kaç diğer Lenovoların ne kadar ısındığını bilmiyorum ona göre kıyaslama yapayım.
AIDA64 ile test yaptığımda veya oyun oynadığımda maksimum GPU 76, CPU 65 dereceyi görüyor.
Eğer boştayken daha az ısınmasını istiyorsanız güç seçeneklerinden En yüksek işlemci kullanımını 99-98 gibi bir değere düşürün. (gerçekten fark ediyor. Yüzde 100 olmasın)
Bir de internette gezerken ve sörf yaparken özel bir plan oluşturup en düşük işlemci kullanımını azaltmanız (Lenovo vantage'den sessiz moda geçmeniz) gibi çözümler var.
Hocam bilgisayarınız aşırı ısınmış olsa klavye üzerindeki ısı buna bağlı diyeceğim ancak sıcaklıklar normal. Klavye üzerinde ısı kasa ile klavyenin arasında yalıtım malzemesi bulunup bulunmaması ve ürünün genel tasarımına(iç kısım) bağlıdır. Bende de MSI var, sıcaklık değerleri sizinki gibi ve yeterince yalıtım yok. Bu yüzden bakır boruların ısısı klavyeye vuruyor. Servis ile yaptığım görüşmede bu durumun normal olduğunu, herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini söylediler.
Evet, sıcaklık değerleri normal. Aksi olsaydı sorun var diyecektim de, değerler normal.

Geri
Yukarı