Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop bozuk çıktı

goldweb

Hectopat
Öncelikle selam dostlar. Yaklaşık 10 gün önce bir Gaming laptop arayışına girdim. Ve buradaki önerileri de dikkate alarak İtopya'da bayram indirimiyle "Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 7 5800H 16 GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6 GB 512 GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDOS notebook" isimli Gaming laptopu yani LİNK teki laptopu 16.999₺ ye satın aldım.
Bugün yani 09.05.2022 tarihinde laptopu kargoya giderek kendim teslim aldım. Kurulum için çalıştırdığımda laptopun sol fanindan çatır çutur ses geldi ve laptopu kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda ise ses kesildi ancak 2-3 sn de bir gelen farkli bir ses geliyor. Muhtemelen fan bozuk. Öncelikle teknolojinin şans işi olduğunu biliyorum. Belki de kargoda zarar geldi ancak kutusunda herhangi bir deformasyon bulunmuyor. Biraz önce İtopya'ya konuyla ilgili mail attım ve iade talep ettim. Bakalım hayırlısı inşallah iade alabilirim. Çünkü kesinlikle yeni aldığım bir ürünün servis görmesini kabul edemem. Buradan gelişmeleri yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, fan sesi buyuk ihtimalle. Gecen sene ASUS laptopum 2-3 yillikti ve fani bozulmustu, elektrik supergesi gibi ses cikartiyordu o sesi iyi bilirim. Ek olarak fan bozuldugu icin sicakliklar 90 derece civariydi, dolayisiyla laptopu bile acmaya korkar olmustum o siralar... Fani nasil yaptiniz derseniz, bildiginiz bozuk fani cikarttim gittigidiyor uzerinden ayni model fan siparisi verdim ve yeni siparis ettigim fani taktim. Su ana kadar sorunsuz kullandim, sicakliklar da iyi.

Iade edin veya ayni urunden yenisini almaya calisin.

Öncelikle selam dostlar. Yaklaşık 10 gün önce bir Gaming laptop arayışına girdim. Ve buradaki önerileri de dikkate alarak İtopya'da bayram indirimiyle "Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 7 5800H 16 GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6 GB 512 GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDOS notebook" isimli Gaming laptopu yani LİNK teki laptopu 16.999₺ ye satın aldım.
Bugün yani 09.05.2022 tarihinde laptopu kargoya giderek kendim teslim aldım. Kurulum için çalıştırdığımda laptopun sol fanindan çatır çutur ses geldi ve laptopu kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda ise ses kesildi ancak 2-3 sn de bir gelen farkli bir ses geliyor. Muhtemelen fan bozuk. Öncelikle teknolojinin şans işi olduğunu biliyorum. Belki de kargoda zarar geldi ancak kutusunda herhangi bir deformasyon bulunmuyor. Biraz önce İtopya'ya konuyla ilgili mail attım ve iade talep ettim. Bakalım hayırlısı inşallah iade alabilirim. Çünkü kesinlikle yeni aldığım bir ürünün servis görmesini kabul edemem. Buradan gelişmeleri yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam süreci merak ediyorum açıkçası değişim yapması lazım İtopya'nın bakalım ne cikacak. Ben de bakıyordum bu laptopa.

Ben iade talep ettim hocam. Değişim olursa kabul ederim ama servise gidip tamir edilmesini kesinlikle kabul etmeyeceğim. Gerekirse resmi kanallardan hakkımı ararım.
ürünü gönderdim. bakalım iade ederiz dediğiniz gibiyse dediler. gelişmeleri paylaşacağım.

Son düzenleme:
Hocam iade et. Sakın servis değişim falan cukkalatmasınlar seni. Değişim iste olmazsa para iadesi. Sorun çıkacağını sanmıyorum ekstra yollara gerek duymazsınız umarım.

ben ürünü gönderdim teslim aldılar ancak itopya incelemesini kendi yapamıyormuş laptopların, lenova servisine göndereceklermiş onların raporuna göre iade veya değişim olacakmış

Yeni konular

Geri
Yukarı