Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop ölü piksel

burak_ank06

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 8 Mart günü Hepsiburada'dan satın aldığım laptopumun bir pixelinde renk bozukluğu var. Laptopu ilk teslim aldığımda Windows'u yükledim. Bu arada da hızlıca ekranı kontrol ettim. İlk bakışta fark edemedim ama internetten ölü pixel testi diye arattım dedim bir de buradan bakayım derken küçük bir noktacık fark ettim. Sildim vs ama geçmedi. Bu renk bozukluğunu kırmızı, koyu mavi ve siyah renklerde yapmıyor; sadece beyaz, yeşil ve açık mavi tonunda yapıyor. Hepsiburada'yı aradım iade için. İşletim sistemi yüklediğimden dolayı iade alamıyorlarmış. Servisten ölü pixel olduğuna dair servis raporu olursa ancak o zaman bir şeyler yapabilirlermiş. Lenovo servisini iki kez aradım durumu anlattım. Bana en az 5 ve üzeri ölü pixel durumunda servisin yardımcı olabileceğini söylediler. Dedim tüketici hakem heyeti vs. ama herhalde benim gibi kaç kişi dediyse çok da iplemediler. Laptopu Hepsiburada'ya iade etmekte istemiyorum ürünü 18bin TL'ye almıştım. Malum fiyatlar her geçen gün koyuyor üstüne. İade etsem aynı fiyata ürünü alabileceğim de meçhul. Bu tür durumda ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Laptoptan çok memnunum canavar maşallah ısınması falanda yok ama işte bu namussuz noktacık canımı sıktı :) normal kullanım mesafesinde fark edilmiyor. Diyorum takma kafaya kullan. Diğer taraftan da sonuçta az buz para verip almıyoruz bu cihazları, olmuşken her şeyi mükemmel olsun diyorum. Tüketici hakem heyeti vs mevzularına gireyim mi arkadaşlar çok uğraştırıyor mu? Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20220315_193817.jpg
    20220315_193817.jpg
    156,8 KB · Görüntüleme: 55
  • 20220315_193848.jpg
    20220315_193848.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 53
  • 20220315_193941.jpg
    20220315_193941.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 66
  • 20220315_194001.jpg
    20220315_194001.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 51
Kral bence kullanmaya devam et. Benim laptop ekranı toz dolu bunun gibi 20 tane siyah tanecik toz var ,elimle silsem geçecek ama silmiyorum çünkü sildikten 1 gün sonra yine tozlaniyor oyun oynarken gram da rahatsız etmiyor çok acayip takintiliysan THH falan başvurabilirsin ama o 5 pixel kuralı yüzünden almazlar herhalde.

Fikrimce bir tüketici olarak aldığım malın sorunsuz olmasıni istemek en büyük hakkınız. Gerçekten az para değil. Birçok konuda hakkımı ararım ancak asus laptop kullanan biri olarak ekranımda ölü piksel olduğunu görünce servise yollamadım veya iade etmeye çalışmadım. Çünkü servis ve iade gibi süreçlerde laptopun zarar görebileceğini düşünerek, kimsenin dokunmasını istemediğimden yapmadım. İnternette takma kafana kullan yorumlarını gördüm. Birkaç ay o şekilde kullandım. Dikkat etmemeye çalıştım. Biraz sürdü ama artık fark etmiyorum. Sadece oyunlarda veya filmlerde arka plan simsiyah olduğunda fark ediyorum. Gördüğüm üzere sizin ölü piksel sol altta, yani çok göze batmaz. Demem o ki eğer olumsuz sonuç alırsanız üzülmenize lüzum yok. Kullanımı pek etkilemez. Sadece alışmanız gerekir :)

dediğiniz gibi servise göndersem acaba kaş yapayım derken göz çıkarırlar mı diye korkuyorum :) küçük pixele gelirsek; bazen nerde bu namussuz diye arıyorum zar zor buluyorum köşede :) bakalım alışacağız herhalde ama yeni alacak arkadaşlara ders olsun. Daha dikkatli davranın arkadaşlar. Ben dikkatli davrandım ama demekki daha temkinli olmak gerekiyormuş. Elektronik işi biraz da şans işi sanırım.

Geri
Yukarı