Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopa SSD takmak

Bütçe
1000

Ademecer

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde Lenovo Ideapad Gaming 3 AMD işlemcili bir bilgisayar aldım. SATA3 SSD takmak istiyorum fakat araştırdığım kadarıyla içerisinde HDD SATA kablosu yok. İnternette araştırdığım kadarıyla 200 küsur lira. Sorularım şunlar:
-SSD alıp kabloyu almadan Lenovo'nun teknik servisine götürürsem maliyetsiz takarlar mı?
-Ben her ikisini alıp taksam bilgisayarın garantisi biter mi?
-Hangi marka SSD önerirsiniz?
-Nasıl bir yol izlemem gerekli?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Geçenlerde Lenovo Ideapad Gaming 3 AMD işlemcili bir bilgisayar aldım. SATA3 SSD takmak istiyorum fakat araştırdığım kadarıyla içerisinde HDD SATA kablosu yok. İnternette araştırdığım kadarıyla 200 küsur lira. Sorularım şunlar:
-SSD alıp kabloyu almadan Lenovo'nun teknik servisine götürürsem maliyetsiz takarlar mı?
-Ben her ikisini alıp taksam bilgisayarın garantisi biter mi?
-Hangi marka SSD önerirsiniz?
-Nasıl bir yol izlemem gerekli?
Yardımcı olursanız sevini

Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba ben de aynı sorundan muzdaribim.

Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba ben de aynı sorundan muzdaribim.
Teknik servisle konuştuğumda ssd takma hizmeti vermediklerini söylediler. Kablo için sipariş oluşturdum lenovodan. Hdd sata kablo olarak geçiyor. 160 lira civarı. Daha sonra samsung 870 evo ssd aldım. Cihazı kendim açarsam garanti kapsamı dışına çıkmayacağını söyledi teknik servis. İçini açtım kablo bağlantılarını yaptım. Tek sorun ssd diski alüminyum kaba oturtmak ve sabitlemek için 4 tane vida gerekiyordu. Bu vidalar ne ssd ile beraber geldi ne de kablo ile beraber geldi. Ben de bilgisayarcıya gittim 1 tl ye aldım 4 tane vida. Ssd montaj vidası olarak geçiyor. Ssd nin kenarlarına takılıyor. Daha sonra herşeyi taktıktan sonra kurulumunu yaptım ve şuan kullanıyorum.

Teknik servisle konuştuğumda SSD takma hizmeti vermediklerini söylediler. Kablo için sipariş oluşturdum Lenovo'dan. HDD SATA kablo olarak geçiyor. 160 lira civarı. Daha sonra Samsung 870 EVO SSD aldım. Cihazı kendim açarsam garanti kapsamı dışına çıkmayacağını söyledi teknik servis. İçini açtım kablo bağlantılarını yaptım. Tek sorun SSD diski alüminyum kaba oturtmak ve sabitlemek için 4 tane vida gerekiyordu. Bu vidalar ne SSD ile beraber geldi ne de kablo ile beraber geldi. Ben de bilgisayarcıya gittim 1 TL'ye aldım 4 tane vida. SSD montaj vidası olarak geçiyor. SSD'nin kenarlarına takılıyor. Daha sonra her şeyi taktıktan sonra kurulumunu yaptım ve şu an kullanıyorum.

Ben de aynı cihaza sahibim. Kabloyu nasıl aldınız acaba link atabilir misiniz ve Hepsiburada vb sitelerde de aynı fiyata var hangisini tercih etmeliyim

Ben de aynı cihaza sahibim. Kabloyu nasıl aldınız acaba link atabilir misiniz ve Hepsiburada vb sitelerde de aynı fiyata var hangisini tercih etmeliyim.

Kabloyu Lenovo'dan aldım. Lenovo teknik destek hattını arayarak veya WhatsApp iletişim hattına yazarak fiyat teklifi oluşturun. HDD SATA kablosuna ihtiyacınızın olduğunu söyleyin. Daha sonra size mail olarak geliyor fiyat teklifi. Maildeki adımları takip ederek teklifi onaylayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı