Lenovo Ideapad Gaming 3 LoL'de Alt+Tab atınca oluşan garip pikseller

Yiğit Alp Usta

Hectopat
Merhabalar. Bu olay sadece LoL'de oluyor. Borderless'ta iken alttaki fotoğraf gibi oluyor. Alt+Tab attığım uygulamanın şekli gibi pixeller oluşuyor. Fullscreen'de ise oyun içi olmasa da loading ekranına kadar Alt+Tab spamlayınca milisaniyelik olarak olup düzeliyor.
Laptop'um: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82ey00chtx-pm-HB000014N0W2
Görüntü:
(Burada Alt+Tab ekranı gibi pixelleşmiştir. Çok daha kötü olabiliyor örneğin Discord'u dolaştırınca LoL'in üzerinde tüm ekran pixelleşiyor)

lolekrandakipikseller.png

Şüphelerimden biri Vega 7 ile GTX 1650 Ti arasında bir sürücü bozukluğu oluşması. Borderless'ta Vega 7 kullanan bir uygulamayı LoL'ün üzerinde dolaştırınca olduğuna göre. Durum böyle ise Vega 7'yi devre dışı bırakmayı düşünüyorum ya da Radeon Software'ı yüklemeli miyim bilmediğim için bu yüzden de oluyor olabilir. Diğer bir şüphem DirectX 9 ile alakalı. Son olarak donanımsal olabilir ancak buna çok ihtimal vermiyorum çünkü Watch Dogs 2, MGS 5, Dishonored, AC: Odyssey ve birçok oyunda görmedim bu sorunu yalnızca LoL'de yaşadım.

Not: Driver kaynaklı olduğunu doğruladım. LoL mouse imleci piksellerin üzerinde kalıyor.

Merhaba dostum hortlatmak istedim :D benim de Ideapad 3'te aynı hatayı yaşıyorum. Hata bugün tamamen piksellerle doldu ekranım giriş ekranında ve hatta kilitlendi. PC kapatıp falan açtım yani. Çözümde driver kaynaklı olduğunu doğruladığından bahsetmişsin, tamamen düzeldi mi senin için anlayamadım. Hatta aynı cihazdan arkadaşımda da var farklı varyantı, o da ben de yaşıyoruz.
Battlefield 1 gibi sağlam oyunlarda vs hiç yaşamıyorum ama LoL'de yaşıyorum :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba aynı sorun bende de var son konumda ekran görüntüsü de var, çözümü bilen var mı?
Merhabalar. Bu olay sadece LoL'de oluyor. Borderless'ta iken alttaki fotoğraf gibi oluyor. Alt+Tab attığım uygulamanın şekli gibi pixeller oluşuyor. Fullscreen'de ise oyun içi olmasa da loading ekranına kadar Alt+Tab spamlayınca milisaniyelik olarak olup düzeliyor.
Laptopum: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82ey00chtx-pm-HB000014N0W2
Görüntü:
(Burada Alt+Tab ekranı gibi pixelleşmiştir. Çok daha kötü olabiliyor örneğin Discord'u dolaştırınca LoL'in üzerinde tüm ekran pixelleşiyor)

Eki Görüntüle 977506

Şüphelerimden biri Vega 7 ile GTX 1650 Ti arasında bir sürücü bozukluğu oluşması. Borderless'ta Vega 7 kullanan bir uygulamayı LoL'ün üzerinde dolaştırınca olduğuna göre. Durum böyle ise Vega 7'yi devre dışı bırakmayı düşünüyorum ya da Radeon Software'ı yüklemeli miyim bilmediğim için bu yüzden de oluyor olabilir. Diğer bir şüphem DirectX 9 ile alakalı. Son olarak donanımsal olabilir ancak buna çok ihtimal vermiyorum çünkü Watch Dogs 2, mgs 5, Dishonored, AC: Odyssey ve birçok oyunda görmedim bu sorunu yalnızca LoL'de yaşadım.

Not: Driver kaynaklı olduğunu doğruladım. LoL mouse imleci piksellerin üzerinde kalıyor.

Driverları nasıl düzeltebilirim? Hangi sürümünu indirmem gerek acaba, aynı laptopa sahibim özellikler farkli sadece.

Geri
Yukarı