Lenovo Ideapad Gaming 3 M2 SSD ısınıyor ve bağlantı hatası oluyor

emrecanakisik

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Processor: AMD Ryzen 5 2600
Graphics Card: Radeon RX5700XT 8GB
Motherboard: Gigabyte B450 Aorus M
RAM: Adata XPG Gammix 8*4GB 3000Mhz
Herkese merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3'nin 16ARH7 modelini kullaniyorum. Sorunum ise WD Black SN850 m2 ssd'me bir sey atmak istedigimde "0x800701b1" hatasi aliyorum(ozellikler buyuk dosya yazmalarinda) ve dosyayi diskime atamiyorum. Disk yoneticisinden diski kontrol ettigimde ise diskimin orada gorunmedigini goruyorum yani pc ile olan baglantisini kendi kendine kesiyor ve sonrasindaysa cok fazla isinmaya basliyor. Pc'ye yeniden baslattigimda ise diski yeniden goruyor. Bu diski masaustu pc'mde sorunsuz bir sekilde kullaniyordum fakat burada boyle yapmaya basladi. Hadi laptopun m2 portlarinda bir problem var desem, bir portta Intel m2 ssd diger portta ise WD SN850 var. Disklerin yerini degistirdigimdeyse Intel m2 ssd sorun cikarmazken yine WD SN850 sorun cikariyor. Bu hatanin sebebi nedir? Gelecek cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Pc'nin Sistem Ozellikleri:
Ryzen 5 6600H
RTX 3050 4GB
16+8GB(24) DDR5 4800MHz RAM
Intel 512GB M2 SSD + WD Black SN850 512GB M2 SDD

Garantisi devam ediyorsa garantiye verin, ben de aynı laptopu kullanıyorum. Pişman oldum aldığıma.
Malesef garantisi yok. Bu disk problemi disinda herhangi bir eksisini gormedim daha. Ben de yaklasik 1 ay once ikinci el olarak aldim bu laptopu.

Şarjı boşta 1,5 saat, oyun oynarken 1 saatten az dayanıyor. Şarja takılı oynamak istesem zaten PC alırdım, Ekranda aldıktan 2 ay sonra beyaz bir çizgi çıktı. 3050 çöp bir kart, bende alırken pek araştırmamıştım 3000 serisi diye iyidir diye düşündüm utanmasa 1050 ile aynı performansı verecek 😁. Daha iyisini şuan bile 3'te 1'i fiyatına toplayabilirsin masaüstü olarak.

Keşke o zamanlar 15-20k daha verseydimde 4070'li bir şey alsaydım diyorum, ömürlük olurdu en azından. Geçen yıl martta aldım laptopu o zaman 19k verdim, şuan hala 22k bandında benzer modelleri satılıyor, ülkede fiyatı artmayan tek şey bu oldu sanırım. Satsan satılmaz, oyun oynama zevkimi bitirdi resmen.

Şarjı boşta 1,5 saat, oyun oynarken 1 saatten az dayanıyor. Şarja takılı oynamak istesem zaten PC alırdım, Ekranda aldıktan 2 ay sonra beyaz bir çizgi çıktı. 3050 çöp bir kart, bende alırken pek araştırmamıştım 3000 serisi diye iyidir diye düşündüm utanmasa 1050 ile aynı performansı verecek 😁. Daha iyisini şuan bile 3'te 1'i fiyatına toplayabilirsin masaüstü olarak.

Keşke o zamanlar 15-20k daha verseydimde 4070'li bir şey alsaydım diyorum, ömürlük olurdu en azından. Geçen yıl martta aldım laptopu o zaman 19k verdim, şuan hala 22k bandında benzer modelleri satılıyor, ülkede fiyatı artmayan tek şey bu oldu sanırım. Satsan satılmaz, oyun oynama zevkimi bitirdi resmen.
Benimkinde sarji o kadar cabuk bitmiyor. 1,5 senelik cihaz olmasina ragmen 3-4 saat civari video-film vs. izleyebiliyorum su an. Bu laptopu da pek de oyun amacli almadim zaten ama 19k biraz tuzlu gibi. Ben bunu 16,5k'ya aldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı