Lenovo Ideapad Gaming 3 nasıldır?

Peki bu ısınmalar neye zarar verir performans düşürür mü yada ileriki dönemlerde problemlerle karşılaşır mıyım?
aşırı ısıya maruz kalmaması tabii ki hem performans hem de ısı maruz kalan parçalar açısından önemli. Ama ben sana şunu söyleiym ben bunu Adana'nın o meşhur sıcağında kullanmak için aldım. Dediğim gibi altına soğutucu alırsan ve imkanın varsa harici klavyeyle oyun oynarsan problem yaşatmaz.

aşırı ısıya maruz kalmaması tabii ki hem performans hem de ısı maruz kalan parçalar açısından önemli. Ama ben sana şunu söyleiym ben bunu Adana'nın o meşhur sıcağında kullanmak için aldım. Dediğim gibi altına soğutucu alırsan ve imkanın varsa harici klavyeyle oyun oynarsan problem yaşatmaz.
Müşteri hizmetleri nasıldır acaba?

Lenovo müşteri temsilcisi kısmı ile hiç muhatap olmadım. Fakat forumuna girdiğimde güven veren bir işleyiş sezdim. (Sadece algıda seçicilik, umarım iyidir hiç kullanmadım.)

ama şunu söyleyim sonra kötü anma bizi, kendi klavyesinde oyun oynarken ısındığında w,a,s,d tuşlarının orada özellikle sıcaklığı hissediyorsun ve bu aslında gaming laptop için kötü bir olay eğer sağ tarafta olsa bu kadar sorun olmaz.

ama şunu söyleyim sonra kötü anma bizi, kendi klavyesinde oyun oynarken ısındığında w,a,s,d tuşlarının orada özellikle sıcaklığı hissediyorsun ve bu aslında gaming laptop için kötü bir olay eğer sağ tarafta olsa bu kadar sorun olmaz.
Sorun yok harici klavye ile kullanıcam. FPS drop yemesin uzun vadede götürsün arıza çıkartmadan yeter.

Yok hayır tabii ki, sadece Full ayarlarda oyun oynayınca tatlı bir fan sesi oluyor. Boştayken, 35-40 derece arasında. Hatta oyunu kapatır kapatmaz sıcaklık değerleri hemen 45'lere düşüyor, soğutmasını çok başarılı buldum.

Sence ek monitör alıp 144 Hz ona yansıtıp oyun oynamak mantıklı olur mu? Randıman verir mi?

Lenovo müşteri temsilcisi kısmı ile hiç muhatap olmadım. Fakat forumuna girdiğimde güven veren bir işleyiş sezdim. (Sadece algıda seçicilik, umarım iyidir hiç kullanmadım.)
Bu arada ürünü nerden ve ne kadara aldınız?
şu an aynı laptop üzerinden sana yazıyorum,
*kullanılan malzeme kalitesiz hissiyat uyandırıyor ve aşırı leke tutuyor,
* ısınma belli seviyenin üstünde performansa sahip olan her laptopta olan miktarı değişen problem fakat normal kullanımda sorun yok altına fan alırsan oyunlarda yeterli olucaktır. Ee tabii bütçen imkan veriyorsa daha iyisi var mı var. Mesele bütçe işi bu fiyata pişman etmez.
Bu arada atladığım bir şey fark ettim bu önemli bir konu bu laptopta IPS panelde sızıntılar olabiliyormuş aldığında buna dikkat etmeni duruma göre iade değişim vb. yapmanı öneririm

Sence ek monitör alıp 144 Hz ona yansıtıp oyun oynamak mantıklı olur mu? Randıman verir mi?

120 Hz IPS ekran ile ben çok memnunum. Fakat bu biraz da göreceli kavram yani, bana bu yetiyor ve ekstra birim istemediğim için laptop aldım. Monitör ile uğraşacak olsam sistem toplardım.

Ama dediğin gibi tercih edenler de var. Harici monitör ve klavye ile takılıyorlar.

Hepsiburada'dan 8500 TL'ye aldım zamanında. 9000-9500 TL'ye kadar verilebilir bir cihaz bence.

120 Hz IPS ekran ile ben çok memnunum. Fakat bu biraz da göreceli kavram yani, bana bu yetiyor ve ekstra birim istemediğim için laptop aldım. Monitör ile uğraşacak olsam sistem toplardım.

Ama dediğin gibi tercih edenler de var. Harici monitör ve klavye ile takılıyorlar.

Hepsiburada'dan 8500 TL'ye aldım zamanında. 9000-9500 TL'ye kadar verilebilir bir cihaz bence.
Sistem toplamak istiyorum ama her taraf kablo oluyor falan artık yıllardır laptop rahatlığı gördükten sonra zor geliyor. Dediğin gibi ek monitör alıp kullanmak güzel olabilir. Bu arada 120 Hz ekran mı senin ürünün?

Yeni konular

Geri
Yukarı