Lenovo IdeaPad Gaming 3 olması gerekenden düşük FPS veriyor

Bekossy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim RTX 3060 Ryzen 5600H 1TB M.2 SSD'ye sahip 165 Hz bir laptop. Fakat oyunlarda FPS değerleri şöyle oluyor.

1689445706458.png

Oyunu maksimum FPS verecek değerlere getirsem de, sürücüleri güncelleştirsem de, NVIDIA'dan maksimum performansı verecek ayarları yapsam da FPS değerleri o kadar yüksek olmuyor, aynı laptopun 3050'li ve 512 GB SSD'li oyun testleri bile daha iyi FPS değerleri veriyor, mesela CS:GO'yu 1280x1024 yapıp ayarları en düşüğe çeksem bile 200 300 arası gidiyor, en yükseğe çekince de çok oynama olmuyor. Donanımımın daha iyi performans vermesi gerektiğini düşünüyorum, aklıma gelecek her şeyi yaptım. Unlost'un FPS videosunu da izledim onları da uyguladım durum böyle, farklı görüşleriniz vardır umarım yardımcı olursunuz. Bu arada ekran kartı 90W evet çok yüksek değil ama gene ben bu değerlerden daha yüksek olması gerektiğini düşünüyorum.

Bilgisayarın tam özelliklerine de şuradan ulaşabilirsiniz:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim aklıma takılan bir soru var. Ekran kartınız Nvidia RTX 3060, fakat görselini attığınız uygulama AMD Radeon Software. Bir terslik yok mu?

Nvidia ekran kartlarında kullanılan uygulama GeForce Experience'dir. Sanırım Ryzen 5600h işlemcinin dahili grafik birimi için bunu kurmuşsunuz. Nvidia grafik sürücüsünü de kurdunuz mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı