Lenovo Ideapad Gaming 3 Oyun içi Sıcaklık Değerleri

E R E N

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar. Sizlere bir konu hakkında danışmak istemiştim.
Elimde olan Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazı normal kullanımda CPU sıcaklığı 35-45 derece arasında gidip gelirken oyun esnasında oyun ilk açıldığında 85-95 (nadiren 100'e yaklaşıyor) civarlarında seyrederken sonra kendini 75 dereceye sabitliyor. Sizce bu oyun açılırken bir anda sıcaklığın artması, sonra kendiliğinden 75'e sabitlenmesi normal mi? Sıcaklığın artmasının sebepleri ne olabilir?

Cihazın Ekran Kartı: GTX 1650
Cihazın İşlemcisi: Ryzen 5 4600H
Not: Cihazı alalı 3 hafta oluyor ve termal macun, temizlik, bakım gibi şeyler yaptırmayı şu an için düşünmüyorum

Bahsettiğim Oyun:Tom Clansy's Rainbow Six Siege

Merhabalar dostlar. Sizlere bir konu hakkında danışmak istemiştim.
Elimde olan Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazı normal kullanımda CPU sıcaklığı 35-45 derece arasında gidip gelirken oyun esnasında oyun ilk açıldığında 85-95 (nadiren 100'e yaklaşıyor) civarlarında seyrederken sonra kendini 75 dereceye sabitliyor. Sizce bu oyun açılırken bir anda sıcaklığın artması, sonra kendiliğinden 75'e sabitlenmesi normal mi? Sıcaklığın artmasının sebepleri ne olabilir?

Cihazın Ekran Kartı: GTX 1650
Cihazın İşlemcisi: Ryzen 5 4600H
Not: Cihazı alalı 3 hafta oluyor ve termal macun, temizlik, bakım gibi şeyler yaptırmayı şu an için düşünmüyorum

Oynadığınız oyunlar. Normal duruyor. Laptopun güç seçeneğini hangisinde kullanıyor sunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı