Lenovo Ideapad Gaming 3 oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

thepun1sher

Centipat
Daha fazla  

Bu laptopu kullanıyorum. Devour gibi bir oyunda 120 FPS verirken birkaç gündür 20 FPS'lerde geziyor. CS:GO'da normalde 250 FPS verirken son gunlerde ayni grafik ayarlarinda 40 50'lere düştü. The Forest'ta en yüksek ayarlarda 30 FPS en düşük ayarlarda 35 FPS veriyor. Normal şartlarda en az 100 vermesi lazım(Online da 5-10 FPS civari veriyor)neden böyle oluyor bilen var mi? Driverları ve ekran kartını güncelledim ona rağmen hala düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?

Cihazınızda aşırı ısınma olabilir, fakat ekran kartınızda da ısınma olabilir. Görmeden net bir şey demek yanlış olur. Saygılar.

Bu laptopu kullanıyorum. Devour gibi bir oyunda 120 FPS verirken birkaç gündür 20 FPS'lerde geziyor. CS:GO'da normalde 250 FPS verirken son gunlerde ayni grafik ayarlarinda 40 50'lere düştü. The Forest'ta en yüksek ayarlarda 30 FPS en düşük ayarlarda 35 FPS veriyor. Normal şartlarda en az 100 vermesi lazım(Online da 5-10 FPS civari veriyor)neden böyle oluyor bilen var mi? Driverları ve ekran kartını güncelledim ona rağmen hala düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?
Fanlar tozlanmış olabilir termal macun değişimi gerekebilir hocam.

Cihazınızda aşırı ısınma olabilir, fakat ekran kartınızda da ısınma olabilir. Görmeden net bir şey demek yanlış olur. Saygılar.
bannerlordda orta ayarlarda 500 kisilik savasta 60fps aliyorum devourda en dusukte 20yi gecmiyor sacmaliga bakar misin

Fanlar tozlanmış olabilir termal macun değişimi gerekebilir hocam.
daha 1 sene oldu alalim,fanlar tozlu olsa asiri isinma olur 60-70 derecelerde takiliyor

Bannerlord'da orta ayarlarda 500 kisilik savasta 60FPS aliyorum Devour'da en dusukte 20'yi gecmiyor sacmaliga bakar misin?

Hocam dediğim gibi ekran kartınızda problem olabilir ya da ısınması olabilir, dediğim gibi görmeden net bir şey söylemek ayıp olur :) , Yanlış yönlendirmek istemem...

Hayir sorun RAM'le ilgili olsa daha onceleri CS:GO'da 200-250 FPS'leri goremezdim

Hayir isinma yok normal sicaklikta

Cihazınızda herhangi bir anormal davranış gördünüz mü?

Geri
Yukarı