Lenovo Ideapad Gaming 3 RAM önerisi

isabela

Kilopat

Dosya Ekleri

• IMG-20220406-WA0020.jpg
    IMG-20220406-WA0020.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20220406-WA0021.jpg
    IMG-20220406-WA0021.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 40
Hocam bu model de oyunlar da şarj da olsa bile batarya dan şarj yeme olayı varmış. Sizde de var mı başınıza geldi mi ?
Çok fazla oyun oynamadım ama şu ana kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım. Büyük ihtimal o sorunu yaşayanlar batarya koruması açık iken oyun oynuyorlardır.
Sorun olacağını düşünmüyorum fakat yazan part numarasını internete yazıp aynı RAM'den bulup takmanız çok daha iyi olur.
Aynı RAM 750 lira. Aradaki farka değer mi?

Çok fazla oyun oynamadım ama şu ana kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım. Büyük ihtimal o sorunu yaşayanlar batarya koruması açık iken oyun oynuyorlardır.

Eğer arada ki fark stabil çalışma ile çalışmama riskine değmiyorsa ilk önce ucuz olanı alıp deneyin Memtest86 çalıştırın. Sorun olursa iade edip pahalı olanı alırsınız. Fakat şunu da düşünmek lazım. Farklı RAM üreticilerinin RAM bellekleri farklı markalara ait olabiliyor. Stabil çalışması için aynı model numaralı ürünü kullanmak en iyi seçenek.

Hocam cihazı 2 gün önce sipariş ettim dd daha elime gelmedi. Bir kişi Hepsiburada yorumlarında yazmış ve yabancı forumlarda da varmış böyle bir sorun. 1 2 saat oyun sonucundan oluyormuş. Sizin bu dediğiniz batarya koruması nedir, açık olması bu dediğim soruna yol açar mı ?
Hocam aynı model bende mevcut. Öyle bir olay bende yok şu anlık.
Çok oyun oynacağım da değil de özellikle birkaç saat sonun da azalma başlıyor diye forumlar da görmüştüm. Siz oyun oynuyor musunuz, oynuyorsanız da ne tür ve kaç saat oynuyorsunuz ?

Hocam cihazı 2 gün önce sipariş ettim dd daha elime gelmedi. Bir kişi Hepsiburada yorumlarında yazmış ve yabancı forumlarda da varmış böyle bir sorun. 1 2 saat oyun sonucundan oluyormuş. Sizin bu dediğiniz batarya koruması nedir, açık olması bu dediğim soruna yol açar mı?

Hocam ben bu zamana kadar sadece Valorant oynadım battery Boost açık olduğu zamanda oynadığım oldu ama hiç öyle bir şey olmadı endişelenmeyin.
Hocam cihazı 2 gün önce sipariş ettim dd daha elime gelmedi. Bir kişi Hepsiburada yorumlarında yazmış ve yabancı forumlarda da varmış böyle bir sorun. 1 2 saat oyun sonucundan oluyormuş. Sizin bu dediğiniz batarya koruması nedir, açık olması bu dediğim soruna yol açar mı?

Çok oyun oynacağım da değil de özellikle birkaç saat sonun da azalma başlıyor diye forumlar da görmüştüm. Siz oyun oynuyor musunuz, oynuyorsanız da ne tür ve kaç saat oynuyorsunuz?

Max 3 saati buldu.

Hocam cihazı 2 gün önce sipariş ettim dd daha elime gelmedi. Bir kişi Hepsiburada yorumlarında yazmış ve yabancı forumlarda da varmış böyle bir sorun. 1 2 saat oyun sonucundan oluyormuş. Sizin bu dediğiniz batarya koruması nedir, açık olması bu dediğim soruna yol açar mı ?

Çok oyun oynacağım da değil de özellikle birkaç saat sonun da azalma başlıyor diye forumlar da görmüştüm. Siz oyun oynuyor musunuz, oynuyorsanız da ne tür ve kaç saat oynuyorsunuz ?
Genellikle 2 saat boyunca CS:GO ve Rocket League oynuyorum. Batarya koruması Lenovo Vantage uygulamasından açılabiliyor, bataryayı %60'a kadar şarj edebiliyorsunuz. Daha fazlasına bataryanın daha uzun ömürlü olması için sistem izin vermiyor.

Geri
Yukarı