Lenovo Ideapad Gaming 3 RAM Yükseltme

yavuzbey1

Centipat
Daha fazla  
RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Hynix marka RAM takılı olduğunu gördüm. Aynı RAM'den mi almalıyım yoksa farklı marka RAM de taksam olur mu? Bir de Hynix alırsam hangisini almam lazım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-02 210609.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-02 210609.png
    140,6 KB · Görüntüleme: 40
RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Hynix marka RAM takılı olduğunu gördüm. Aynı RAM'den mi almalıyım yoksa farklı marka RAM de taksam olur mu? Bir de Hynix alırsam hangisini almam lazım?

Alma/bulma imkanın varsa aynı markanın aynı RAM'ini alman daha iyi olur ama aynı değerler olduktan sonra başka marka RAM de alabilirsin.

Hocam değerler aynı olmadıktan sonra sorun çıkarır mı?
Çalışma değerleri farklı olsada pc nin desteklediği hızda çalışır.Dddr değeri aynısı olması gerek ve voltaj değeri.

Bende de Lenovo var SK Hynix güzel ürünün tüm sistemde aynı markayı kullanıyor A, nakart, RAM, SSD. Marka fark etmez ama DDR4 olduğuna dikkat et ve PC'nin desteklediği RAM miktarı kafana göre alma araştır çünkü işlemci ve anakart desteği modele göre değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı