Lenovo Ideapad Gaming 3 RAM'ler 3200 MHz gözükmüyor

Ted1905

Kilopat
Daha fazla  
Cümleten iyi pazarlar dilerim.

Buradan arkadaşların önerisiyle Lenovo IdeaPad Gaming 3 AMD Ryzen 5 almıştım. Aldığımda fiyatı daha uygundu tabii. Sorun şu ki, 8 GB RAM 3200MHz diyordu. Hatta siteye girince destek ekibe de sormuştum. Cihazı aldığımda RAM 8 değil 5, 9GB ve CPU-Z programı ile test ettiğimde 3200MHz değil 1596MHz olduğunu gördüm. Sizce geri vermeli miyim? Yoksa Lenovo destek ekibiyle mi görüşmeliyim?

1661684964313.jpeg

RAM frekansı doğru. Entegre GPU'ya 2GB VRAM ayrılmış olabilir. Bu değer çok fazla. 512MB veya 1GB olarak ayarlayabiliyorsanız ayarlayın.

RAM frekansı doğru. Entegre GPU'ya 2 GB VRAM ayrılmış olabilir. Bu değer çok fazla. 512MB veya 1GB olarak ayarlayabiliyorsanız ayarlayın.

Bunu nasıl yapabilirim? Yani PC'yi bu RAM ile kullanınca kısıtlı kalıyor. En azından dediğiniz gibi 1GB yapsam daha iyi olacak. Bir de ek RAM almayı da düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ted1905 SPD kısmını paylaşırsanız RAM önerebiliriz. BIOS üzerinden UMA ayarı olmalı, biraz gezinin bulursunuz. Lenovo BIOS'unda net olarak nerede yer alır ben de bilmiyorum.

Yardımcı olabilir. BIOS üzerinden 512MB yapabilirsiniz. Başka da sıkıntı yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı