Lenovo Ideapad Gaming 3 (RTX 3060) vs ASUS TUF Gaming F17 (RTX 3050 Ti)

Meraklı1kişi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar önerinize ihtiyacım var sizce Ideapad Gaming 3 RTX 3060 mı yoksa TUF Gaming 3050 Ti mi? Linkini aşağıya bırakıyorum tek tereddüt ettiğim konu Lenovo R7 5800H ASUS i7 11800h işlemcilerine sahip. Bildiğim kadarıyla Intel daha iyiymiş bu karşılaştırmada. Bu yüzden danışmak istedim ekran kartından kısıp işlemciye vermek doğru olur mu diye? Lenovo daha mantıklı arada 2K fiyat farkı var ama işlemci de önemli haliyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar önerinize ihtiyacım var sizce Ideapad Gaming 3 RTX 3060 mı yoksa TUF Gaming 3050 Ti mi? Linkini aşağıya bırakıyorum tek tereddüt ettiğim konu Lenovo R7 5800H ASUS i7 11800h işlemcilerine sahip. Bildiğim kadarıyla Intel daha iyiymiş bu karşılaştırmada. Bu yüzden danışmak istedim ekran kartından kısıp işlemciye vermek doğru olur mu diye? Lenovo daha mantıklı arada 2K fiyat farkı var ama işlemci de önemli haliyle.

Hocam işlemciler arasında çok ufak bir fark var. Lenovo çok daha iyi bir seçim.

Bütçe yeterse kesinlikle Ideapad.

3050 Ti bence zorunlu olmadıkça asla alınmaması gereken bir kart. Özelliklerine göre fiyatları çok düşük.

Lenovo. 3050 Ti 16kdan yukarı etmez.

Hocam işlemciler arasında çok ufak bir fark var. Lenovo çok daha iyi bir seçim.

Öncelikle sağ olun yorumlarınız için, Lenovo şu anlık daha ucuz TUF'dan ben de Lenovo yanlısıydım çunku 3060 o fiyata çok zor.

Zaten oyunlarda ekran kartı çok daha önemli. Aynı zamanda fiyat farkı da az değil. İşlemciler neredeyse aynı. Intel'in tek çekirdekli Turbo frekansı daha yüksek. Onun dışında Ryzen 7 5800H çok güçlü bir işlemci.

Zaten oyunlarda ekran kartı çok daha önemli. Aynı zamanda fiyat farkı da az değil. İşlemciler neredeyse aynı. Intel'in tek çekirdekli Turbo frekansı daha yüksek. Onun dışında Ryzen 7 5800H çok güçlü bir işlemci.

Anladım , o zaman lenovo düşüneceğim inşallah ben alana kadar indirimi devam eder

Yeni konular

Geri
Yukarı