Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX3060 alınır mı?

Bütçe
17000-18000 tl civarı
Oyun yüklerinde iki işlemci arasında fark yok. Fazla çekirdeği kullanacak bir iş yükün varsa alabilirsin ama render/tasarım tarzı iş yüklerine yönelmeyeceksen gereksiz şahsen.

Ayrıca lenovoda HDMI üzerinden optimusu bypass edemiyorsun fps artışı için. Bunuda aklında bulundur. Bu modellerde HDMI çıkışı onboard üzerinden geçiyor.
@Meatwahd hocam ben android geliştiriliciğine girişicem elimdeki macbook emülatörü doğru düzgün çalışmıyor.
emülatör için ryzen 7ler çok da iyi değiller mi?
bir de kod compile işlemleri var.onlarda işlemciye biniyo.
o yüzden ryzen 7 diyorum.sizce?

DIsplayPort var ya.
Yanlış hatırlamıyorsam onboard yinede ama yanılıyor olabilirim. Hatırladığım kadarıyla IdeaPad gaming 3'lerde optimusu hiçbir şekilde bypass edemiyorsun.
@Meatwahd hocam ben android geliştiriliciğine girişicem elimdeki macbook emülatörü doğru düzgün çalışmıyor.
emülatör için ryzen 7ler çok da iyi değiller mi?
bir de kod compile işlemleri var.onlarda işlemciye biniyo.
o yüzden ryzen 7 diyorum.sizce?
Compile iş yüklerinde 5800h daha iyi olur tabi. O durumda 1000 liraya değer şahsen. Emulator için yorum yapamam, tüm emulasyon işlerimi telefondan yaptığım için PC'de düzen nasıl bilmiyorum ve emülatörden emülatöre değişir ama genelde işlemci ağırlıklı olduğu doğru.

teşekkürler hocam.bende lenovoya yakınım şuan.düşman olduğum monsterin de srgbsi %95 olan bir modeli var.intelin kaliteli işlemcisini kullanıyor.belki düşmanlığa ufak da olsa son verme ihtimalim var :)
Hocam, model adı nedir?

Ek olarak şu model nasıl, bir bakabilir misiniz?; ACER Nitro 5 An517-41 Amd Ryzen 7 5800h 16 Gb 1 Tb Ssd Rtx 3070 165 Hz 17,3 Fhd Dos Nh.qbgey.001 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ya da şu model ; MSI KATANA GF66 11UE-605XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, RTX3060 6GB, 512GB SSD, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleme:
Ryzen 7 Lenovo kullanıyorum canavar gibi cihaz en ağır oyunlarda ekran kartını %100 kullanıyorken 80 derece üstünü görmedi. Ideapadler giriş seviyesi olduğu için pek beklentim yoktu ama gerek malzeme kalitesi gerek performansıyla beni aşırı şaşırttı. Kasa ve klavye beklentimin çok üstünde ve premium hissettiriyor. Ekranı zaten anlatmama gerek yok 300 nits parlaklığa sahip, Asus Rog Strix çoğu modeli bile 250 nits. Nahimic ses sitemi de güzel. Mux olmadığı için tereddütte kalmıştım ancak 200 fps valorant oynarken hiçbir sorun yaşamadım zaten ekran 165 hz yani 165 hz'in aşırı üstü gereksiz. Ayrıca Lenovo'nun kendi uygulamasıyla overclok yapılabiliyor yani o 90w'ın %10luk farkı önemsenmeyecek kadar azalıyor. Benim için tek kötü yanı Gen3x2 ssd desteklemesi oldu yani alabileceğin max okuma yazma hızı 2000 civarı gönül ister ki şöyle bi Gen4 980 pro takalım ama destekleyen anakartlar pahalı.
Hocam merhaba. Ryzen 7 5800h için iGPU'nun RX Veganin driverlarını kurdunuz mu ? Kurduysanız bir sıkıntı yaşadınız mı bu güne kadar ?

Hocam merhaba. Ryzen 7 5800h için iGPU'nun RX Veganin driverlarını kurdunuz mu ? Kurduysanız bir sıkıntı yaşadınız mı bu güne kadar ?
Windows 11 güncelleştirmelerinin hepsini kurdum daha sonra Lenovo Vantage ile ekran kartı güncellemelerini kurdum. Tüm otomatik güncellemeler bitince Driver Booster programı ile taratıp tüm driverları güncelledim. Bu program forumda pek önerilmese de ben hiçbir sorun yaşamadım.

Ryzen 7 Lenovo kullanıyorum canavar gibi cihaz en ağır oyunlarda ekran kartını %100 kullanıyorken 80 derece üstünü görmedi. Ideapad'ler giriş seviyesi olduğu için pek beklentim yoktu ama gerek malzeme kalitesi gerek performansıyla beni aşırı şaşırttı. Kasa ve klavye beklentimin çok üstünde ve Premium hissettiriyor. Ekranı zaten anlatmama gerek yok 300 nits parlaklığa sahip, ASUS ROG STRIX çoğu modeli bile 250 nits. Nahimic ses sitemi de güzel. MUX olmadığı için tereddütte kalmıştım ancak 200 FPS Valorant oynarken hiçbir sorun yaşamadım zaten ekran 165 Hz yani 165 Hz'in aşırı üstü gereksiz. Ayrıca Lenovo'nun kendi uygulamasıyla overclock yapılabiliyor yani o 90Win %10'luk farkı önemsenmeyecek kadar azalıyor. Benim için tek kötü yanı GEN3x2 SSD desteklemesi oldu yani alabileceğin Max okuma yazma hızı 2000 civarı gönül ister ki şöyle bir gen4 980 Pro takalım ama destekleyen anakartlar pahalı.

Dostum yanlış yönlendirilmişsin. Bu PC gen 3x4 yani 4gb/sn ye kadar çıkabiliyor teoride, benim PC de Micron 512 GB ve 970 EVO Plus 1TB çift NVMe SSD var. 970 EVO 3500 MB saniye okuma hızı alıyor CrystalDiskMark ve testlerinin linkini kıyaslayabilmen için aşağıda belirtiyorum.

Dosya Ekleri

• test 2.png
    test 2.png
    488,5 KB · Görüntüleme: 55
  • test1.png
    test1.png
    527,2 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı