Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 şarj olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Roi34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1 hafta önce Ideapad Gaming 3 RTX 3050 Ti modelini almıştım. Dün itibari ile şarj olmamaya başladı. Bundan önce bir kez daha olduğunda statik elektriğini almıştım ve geçmişti ama bu sefer olmadı. Ne yapmam lazım? Teknik destekte bugün kapalı olduğu için yardım isteyemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Vallahi hiç emin olamiyorum bu konuda. Siz bu durumu Lenovo'ya belirtin gene de. Anlik hata olsa 2. defa olmaz. Onceden de statik elektrigi bosaltarak cozmeye calismissiniz. Bir daha basiniza gelse ne yapabilirsiniz?

Tamamdır yarın sabah ilk iş levovoyla WhatsApp'tan iletişime geçip sorunumu anlatacağım ilgilendiğin için teşekkürler

Tamamdır yarın sabah ilk iş levovoyla WhatsApp'tan iletişime geçip sorunumu anlatacağım ilgilendiğin için teşekkürler
Kendimde şimdi bir test yapacağım şarjını biraz azaltıp şarj etmeyi deneyeceğim umarım bi sıkıntı çıkarmaz

Durum güncellemesi:şarjı azaltıp şarja tekrardan taktım ve şarj etmeye başladı ama yinede bunu desteğe yazmakta fayda olucaktır

Böyle bir durum başına gelen arkadaşlar için durum güncellemesi yapıyorum.
Bugün sabah ilk olarak Lenovo Desteğe WhatsApp üzerinden yazdım kendileri bana ilk olarak statik elektriği almamı söylediler onlara bunu denediğimi söylediğimde ise bazı driverlar yüklettiler ki ben bu driverları daha önceden yüklemiştim ve ona rağmen olmamıştı bu yüzdende silmiştim daha sonrasında tekrar olmayınca beni Microsoft'a yönlendirdiler Microsoft'taki yetkili laptopuma uzaktan bağlantı ile bağlanıp Windows sürümümü tekrar indirdi ancak bu da olmadı son çare olarak Lenovo desteğe ürünün sıfırı ile değiştirilmesini istediğimi söyledim onlarda bana yetkili servis ile telefon görüşmesi yapmamı söyledi servisdeki kişi bana laptop henüz yeni alındığı için pil ve göstergenin birbirine henüz senkronize olamadığını ve şarjı 3-4 kez fulleyip boşaltmamı istedi, şu anda şarjı 0ladım(yani tam sıfırlanmadı ama laptop kapandı) ve şarj oluyor ancak laptopum şarjı %6 iken kapandı sizce %6 kapanma için normal mi?
Bende ki sorun, sadece oyunlarsa şarj azalmasıydı. Yapılan işlemler bu azalmayı durdurdu. Ama aksine doldurmayı başaramadı. Pilde sorun yok, sadece bataryaya yeterli güç gelmiyor sanırsam. Ama bu işte bir gariplik var. Lenovo mühendisleri aptal değil. Bu durumu servise göndermek dışında çözeceklerini zannetmiyorum. Zaten sen gereken her şeyi yaptın. Bende göndereceğim zaten.

Geri
Yukarı