Lenovo Ideapad Gaming 3 sıcaklık değerleri nasıl?

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Arkadaşlar yeni laptop aldım başlıktaki laptop AMD Ryzen 5 5600h işlemci, GTX 1650 ekran kartı 16 GB RAM var PC de daha önce hiç laptop kullanmadım sıcaklık değerlerine baktığımda laptop soğutucusu olmasına rağmen oyunlarda anakart 69-70 C dereceleri, ekran kartı 70 C dereceleri ve işlemci 79 C dereceleri görüyor acaba genel olarak laptoplarda sıcaklık değerleri böyle mi özellikle anakart ısısı bana biraz fazla geldi normal mi sizce anlayan arkadaşlar yazabilir mi?

Tam olarak hangi oyunda hangi ayarlar da nasıl bir ısı değeri aldığınızı ss atarsarsan yardımcı olabilirim. Ama şu hali ile normal tabi oyundan oyuna da değişir.

Tam olarak hangi oyunda hangi ayarlar da nasıl bir sıcaklık değeri aldığınızı SS atarsarsan yardımcı olabilirim. Ama şu hali ile normal tabii oyundan oyuna da değişir.

Yani sistemi zorlayan çoğu oyunda değerler bu şekilde anakart 70 C dereceleri görüyor işlemci 80 Max ben yıllardır PC kullanıyorum masaüstü orada anakart ısı değeleri 50 C derecelerdeydi CPU Max 65 buradaki değerleri bana fazla geldi gibi belki de normaldir laptop kullanan arkadaşlar daha iyi bilir. Sistem boştayken anakart 50 C derecelerde işlemci 55-60 C derecelerde geziyor ekran kartım ise Max 70 C dereceleri gördü oyunlarda.

Yani sıcaklık değerleri normal mi laptoplar için standart mı bu ısılar.
sizinkiler için normal. Ama dediğim gibi oynadığınız oyunun etkisi büyük. Ben 40 kişilik online v rising oyununda hem fps olarak az alıyorum hemde ısı değerlerim 90 dereceleri görüyor. Hem odanın sıcaklığı hemde oyun büyük etken ancak sizinkiler evet normal

Geri
Yukarı