Lenovo IdeaPad Gaming 3 stuttering

ahmetKs

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx560
16gb ram
Meslek
Öğrenci
Laptopu aldıktan 1-2 hafta sonra(2023 Temmuz'da almıştım)falan bu lanet şey çıktı, performans açısından bir sorun yok ama ister yüksek oyun olsun ister düşük oyunlar olsun bazen ansızın donup ses takılıyor 2-3 saniye boyunca ve bunu sadece oyunda da yapmıyor video izlerken vs. yapabiliyor. Windows 11 fTPM kapadım biraz zaman geçti düzeldi gibi oldu yine başladı. Windows 10 geçtim birkaç hafta falan bu sorun tekrar olmadı sonra yine oldu h3cn39WW sürümlü BIOS'u yükledim(tam sürümünden emin değilim)ancak etki etmedi. Dün güncellemeleri kontrol ederken yeni BIOS çıktığını gördüm ve güncelledim(H3CN46WW)
şu anlık bir sorun yok. Bunu yaşayan arkadaşlar varsa belirtebilir mi? Reddit'te aynı sorunu yaşayanlar çok fazla var, bu RAM'den kaynaklı veya SSD'den kaynaklı bir sorun değil. Kafayı yememe az kaldı cidden, rekabetçi oyunlarda bunu yaptığı zaman laptopu parçalamak istiyorum.

8x2 RAM.
Ryzen 5 5600H.
RTX 3050 85W.
512 GB Samsung M.2 SSD.
224 GB 2.5 SATA SSD.

Son düzenleme:
Kronik sorunlu gibi duruyor bu modelde bu hata, teknik servise gonderin.

Hocam bir sorum var, ben RAM yükseltmesi yaparken metal kapak sağ olsun anakarta hafif değip kıvılcım çıkarmıştı ve PL202 bobin kararmıştı, bobini temizleyip kullanmaya devam etmiştim garanti dışı kalmış mıdır? Laptopu alırken kasko falanda yaptırmıştım bozulmaya ve bozmaya karşı.

Hocam bir sorum var, ben RAM yükseltmesi yaparken metal kapak sağ olsun anakarta hafif değip kıvılcım çıkarmıştı ve PL202 bobin kararmıştı, bobini temizleyip kullanmaya devam etmiştim garanti dışı kalmış mıdır? Laptopu alırken kasko falanda yaptırmıştım bozulmaya ve bozmaya karşı.

Sorun olacagını sanmıyorum.

Geri
Yukarı