Lenovo Ideapad Gaming 3'te Ölü Piksel Var

ErenBey99

Decapat
3-4 gün önce Hepsiburada'dan aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3'ün hiçbir problemi yoktu. Bugün akşam 7'de en son kapattım. O sırada bir şey yoktu, sonra gece 12'de bilgisayarı açtığımda siyah arka planda çok net belli olan bir kırmızı piksel gördüm. JScreenfix diye bir site ile çözülebilir olduğunu buldum ve 20 dakika çalıştırdım bunu, 20 dakika sonra piksel, siyah arka planda beyaz oldu, kırmızı arkaplanda kırmızıya çok benzer bir renkte oluyor, lacivertte de durum aynı. En sonda YouTube'da 1 saatlik video vardı, bunu çözmek adına onu da tam ekranda izlemeye koydum fakat çözüm olmadı. Ne yapmalıyım? Servise mi yollamak lazım?

Herkese özel cevap veriyorum, bana öyle yapılmadığında karşımdaki beni ciddiye almamış gibi hissediyor, reelde onları hayatımdan çıkarıyor, sosyalde ise göz ardı ediyorum.

Kısaca tabloda en az şu kadar olacak ki değiştireyim. Yani "Bu koşullar altında değiştirmiyorum kardeşim." diyor.
Politikalar böyle ama tüketici hakem heyetleri 1 ölü pikseli bile ayıplı mal olarak değerlendiriyor.
Süreç biraz uzayabilir ama değiştirmek isterse eninde sonunda değiştirir...

Telefonla fotoğrafını çektim ne kadar belli anlaşılıyor bilmiyorum ama ekrana bakınca direk göze batıyor, kırmızı 1 piksel. Silgiyle hafif bastırdım düzelmedi, Servis halleder mi yoksa tüketici hakem heyetine başvurmak şart mı?

@realmoonlight servis için en az 3 tane böyle piksel bulunması mı şart?

Dosya Ekleri

• IMG_20210105_074448.jpg
    IMG_20210105_074448.jpg
    125,8 KB · Görüntüleme: 122
  • IMG_20210105_074353.jpg
    IMG_20210105_074353.jpg
    187,4 KB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:
Eğer gözünüze batıyor, sizi rahatsız ediyor ise iade edin. 1 tanesi için uğraşacaklarını sanmam. Mesela Samsung monitörlerde değişim için en az 5 tane ölü piksel gerekiyor. Değişim olmazsa iade edersiniz ve tekrardan alırsınız. Gözünüze batıyorsa iade edin ve tekrardan başka satıcıdan alın. Eğer gözünüze batmıyorsa, sıkıntı değilse kullanın. Ölü pikselin zararı yok.

Eğer gözünüze batıyor, sizi rahatsız ediyor ise iade edin. 1 tanesi için uğraşacaklarını sanmam. Mesela Samsung monitörlerde değişim için en az 5 tane ölü piksel gerekiyor. Değişim olmazsa iade edersiniz ve tekrardan alırsınız. Gözünüze batıyorsa iade edin ve tekrardan başka satıcıdan alın. Eğer gözünüze batmıyorsa, sıkıntı değilse kullanın. Ölü pikselin zararı yok.
Hepsiburada da 8.400 TL'ye düşmüştü şu an 9.100 TL, iade olursa tekrar satın almak için 700TL fazladan mı vermem gerekecek?

Direkt iade edin, bende aynı ürünü aldım 1 haftadır kullanıyorum hiçbir sorunu yok ama bende yok diye diğer alıcılarda da olmayacak diye bir şey yok tabii ki.

3-4 gün önce Hepsiburada'dan aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3'ün hiçbir problemi yoktu. Bugün akşam 7'de en son kapattım. O sırada bir şey yoktu, sonra gece 12'de bilgisayarı açtığımda siyah arka planda çok net belli olan bir kırmızı piksel gördüm. JScreenfix diye bir site ile çözülebilir olduğunu buldum ve 20 dakika çalıştırdım bunu, 20 dakika sonra piksel, siyah arka planda beyaz oldu, kırmızı arkaplanda kırmızıya çok benzer bir renkte oluyor, lacivertte de durum aynı. En sonda YouTube'da 1 saatlik video vardı, bunu çözmek adına onu da tam ekranda izlemeye koydum fakat çözüm olmadı. Ne yapmalıyım? Servise mi yollamak lazım?
Hocam merhaba aynı durumla aynı cihazda karşı karşıyayım ne yaptınız son durum nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam merhaba aynı durumla aynı cihazda karşı karşıyayım ne yaptınız son durum nedir ne yapmamı önerirsiniz?
Bende 1 tane ölü piksel var, bilgisayar açıldıktan en geç 5 dakika sonra gözükmüyor o yüzden bir şey yapmadım, zaten yapamazdım. En az 3 tane(?) ölü piksel olması gerekiyor yoksa garanti bir şey yapmıyor.

Geri
Yukarı