Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3'ten Tıkırtı Sesi Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dutqi

Centipat
Daha fazla  
Lenovo dizüstü bilgisayarımda klavyenin sağ üst tarafından sürekli olmamakla birlikte garip bir ses geliyor. Bu ses 4-5 kere üst üste çıkıyor arkasından 15 saniye sonra bir daha aynısı. Bilgisayarımın kasasında 2 yerde ufak kırık var, garantiye gönderdim ve bana sadece kasada sorun olduğu, iç aksanları ile ilgili bir sorun olmadığı yazıldı. Bu garip ses tıkırtı sesi gibi ama çok kısık ve üstüne ufak da bir cızırtı sesi geliyor. Bilgisayar modelim ise Lenovo Ideapad Gaming 3 R7 5800H RTX3060 16 GB RAM olan model. Lenovo'nun pişmanlık olduğunu düşünmeye başladım.

Son düzenleme:
Çözüm
Peki teşekkür ederim. Eğer fanlarda değilse nereden kaynaklı olabilir? Ve ek olarak sağ ve sol olmak üzere iki taraflı fan var soldan fan sesi gelirken sağdan gelmiyor bu yüzden fandan şüphelenmeye başlıyorum.

Dostum ben önceden bizzat bilgisayarın içini açıp incelemiştim bana sorarsan o tıkırtı sesinin başka bir yerden gelme şansı yok HDD takılı olsa belki oradan gelir derdim fakat Ideapad Gaming 3 de SSD ile geliyor HDD takılı olmuyor.
Lenovo dizüstü bilgisayarımda klavyenin sağ üst tarafından sürekli olmamakla birlikte garip bir ses geliyor. Bu ses 4-5 kere üst üste çıkıyor arkasından 15 saniye sonra bir daha aynısı. Bilgisayarımın kasasında 2 yerde ufak kırık var, garantiye gönderdim ve bana sadece kasada sorun olduğu, iç aksanları ile ilgili bir sorun olmadığı yazıldı. Bu garip ses tıkırtı sesi gibi ama çok kısık ve üstüne ufak da bir cızırtı sesi geliyor. Bilgisayar modelim ise Lenovo Ideapad Gaming 3 R7 5800H RTX3060 16 GB RAM olan model. Lenovo'nun pişmanlık olduğunu düşünmeye başladım.
Klavyenin sağ üst tarafında ses çıkarabilecek tek parça fan belki kasada çatlak oluşunca darbe filan aldıysa fan gevşemiş olabilir ve titreşim filan yapıyor olabilir.

Açıp sıkayım mı fanı
O vidaları bulmak biraz zor fanın yapraklarının altında bile vida oluyor fakat benim tahminim bu yönde cızırtı çıkaracak başka bir parça yok orda eğer vidayı bulabileceğini düşünüyorsan dene derim.

O vidaları bulmak biraz zor fanın yapraklarının altında bile vida oluyor fakat benim tahminim bu yönde cızırtı çıkaracak başka bir parça yok orada eğer vidayı bulabileceğini düşünüyorsan dene derim.

Vida derken kasa vidaları açıkta kasayı açtıktan sonra fan evet bir tık zor ama kime yaptırabilirim ki servise gönderince yapmasalar dahi 300 TL ücret alıyorlar.1-2 video izleyerek fanın açılabileceğini düşünüyorum

Vida derken kasa vidaları açıkta kasayı açtıktan sonra fan evet bir tık zor ama kime yaptırabilirim ki servise gönderince yapmasalar dahi 300 TL ücret alıyorlar. 1-2 video izleyerek fanın açılabileceğini düşünüyorum

Eğer tanıdık bilgisayarcı varsa ona yaptırabilirsin bilen adama 2 dakikalık iş eğer tanıdık biri varsa direk yaptırırsın 2 dakikada.

Eğer tanıdık bilgisayarcı varsa ona yaptırabilirsin bilen adama 2 dakikalık iş eğer tanıdık biri varsa direk yaptırırsın 2 dakikada.

Peki teşekkür ederim. Eğer fanlarda değilse nereden kaynaklı olabilir? Ve ek olarak sağ ve sol olmak üzere iki taraflı fan var soldan fan sesi gelirken sağdan gelmiyor bu yüzden fandan şüphelenmeye başlıyorum.

Dostum ben önceden bizzat bilgisayarın içini açıp incelemiştim bana sorarsan o tıkırtı sesinin başka bir yerden gelme şansı yok HDD takılı olsa belki oradan gelir derdim fakat Ideapad Gaming 3 de SSD ile geliyor HDD takılı olmuyor.

Çözüm

Peki çok teşekkür ederim yardımların için

Geri
Yukarı