Lenovo Ideapad i510 Sierra Kurulumu Başarısız Oluyor

• Konuyu başlatan dgnzcn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 72
  • Görüntüleme 6B
Ekran parlaklığı için en sağlıklı yöntem DSDT yaması yapman.
Pil için hangi kext denedin ?
Ekran kartı için bunu dene ilk olarak IntelGFX 0x19168086.
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-fake-pci-id/downloads bunuda S/L/E kur.
Olmaz ise bunu ekle ig-platform-id 0x19160000

Pil için hangi kext denedin ?
Ekran kartı için bunu dene ilk olarak IntelGFX 0x19168086.
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-fake-pci-id/downloads bunuda S/L/E kur.
Olmaz ise bunu ekle ig-platform-id 0x19160000

bununla 0x19168086 7 mb olarak görüyor.
Intel HD Graphics 620 7 MB

pil dolu olmasına rağmen %0 gösteriyor kext ise : ACPIBatteryManager.kext

Bunu nasıl yapabilirim?

Grafiği nasıl tanıttın ?
Ekran kartı adını tanıttım, fakat dediğim gibi sağlıklı işlemiyor, b,r yerde eksiklik yada hata yaptım sanırım.

Şu adımları uyguladım:
If you can't set DVMT-prealloc as required or don't wish to risk it, you can use the minStolenSize patch. The patch is already present in the relevant plists provided by this guide, but it is disabled. Read post #2 of this guide to understand how to enable patches which are disabled.

Also, once you enable the patch, you still may have panic... It is because Clover cannot patch a kext that loads outside of kernel cache, and these graphics kexts may not be in cache. To work around this problem, use an invalid ig-platform-id (0x12345678). DO NOT use a bogus FakeID, as that will defeat the purpose. Once you are able to boot with the invalid ig-platform-id, rebuild cache, then boot normally with your intended ig-platform-id.

You can rebuild cache in Terminal:
Code (Text):

sudo touch /System/Library/Extensions && sudo kextcache -u /

efi klasörü için teşekkür ederim. fakat panic hatası aldım ben. acaba hangi boyutta hangi flashı kullandınız, bu gpt metodu dediğiniz nedir? ben unibeast ile yazdırıyorum. verdiğiniz linkten cloveri kurabilirdim ama diğer bölüme mac kurulumunu nasıl yapıcaz? ayrıca biostaki ayarlarınız nasıl? cloverde değiştirdiğiniz yer var mı? nunları cevaplarsanız çok memnun olurum. yada kurulum bölümüne direk aşamlarıda anlatabilirsiniz. diğer arkadaşlarda rehberden yararlanmış olurlar. teşşekkürler

efi klasörü için teşekkür ederim. fakat panic hatası aldım ben. acaba hangi boyutta hangi flashı kullandınız, bu gpt metodu dediğiniz nedir? ben unibeast ile yazdırıyorum. verdiğiniz linkten cloveri kurabilirdim ama diğer bölüme mac kurulumunu nasıl yapıcaz? ayrıca biostaki ayarlarınız nasıl? cloverde değiştirdiğiniz yer var mı? nunları cevaplarsanız çok memnun olurum. yada kurulum bölümüne direk aşamlarıda anlatabilirsiniz. diğer arkadaşlarda rehberden yararlanmış olurlar. teşşekkürler

clover ile usb flasha gpt methodu ile yazdırdım, öncede verilerini yedekle silinebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı