Lenovo Ideapad Intel Core i5 vs HP Pavilion Gaming 15-DK1008NT

carbonoit

Hectopat
Daha fazla  
Şu ikisi arasında kararsız kaldım. Hangisini almalıyım?

Bileşen özelliği olarak bir üstünlük yok. Servis konusunda HP daha iyi. Satıcı olarak Lenovo daha iyi.

Lenovo'nun kasa kalitesini bilmiyorum ancak HP'nin kasa kalitesi gayet güzel ve sağlamlık hissi uyandırıyor. Ağırlık olarak da HP daha ağır.

Lenovo'nun bu kasası yeni model. Soğutma sistemi hakkında bir bilgim yok. HP'nin ise kasası 2020'nin ilk çeyreğinde çıkartmış olduğu sabit kasa. Yeni parçaları takıp lanse etmişler. Soğutma sistemi orta seviyede. Über bir performansı yok.

Yazılımsal olarak HP'nin herhangi bir "Oyuncu" ya da "Gaming" yazılımı yok. Yani fan hızları vs. Gibi ayarlar yapamıyorsunuz. Lenovo bu anlamda daha iyi.

Elimden geldiğince iki modeli kıyasladım. Ben olsam Lenovo'yu alırdım. Sebebi ise HP'yi daha önce kullanmış olmam ve yeni markaları keşfetmek istemem :)

Bileşen özelliği olarak bir üstünlük yok. Servis konusunda HP daha iyi. Satıcı olarak Lenovo daha iyi.

Lenovo'nun kasa kalitesini bilmiyorum ancak HP'nin kasa kalitesi gayet güzel ve sağlamlık hissi uyandırıyor. Ağırlık olarak da HP daha ağır.

Lenovo'nun bu kasası yeni model. Soğutma sistemi hakkında bir bilgim yok. HP'nin ise kasası 2020'nin ilk çeyreğinde çıkartmış olduğu sabit kasa. Yeni parçaları takıp lanse etmişler. Soğutma sistemi orta seviyede. Uber bir performansı yok.

Yazılımsal olarak HP'nin herhangi bir "oyuncu" ya da "Gaming" yazılımı yok. Yani fan hızları vs. gibi ayarlar yapamıyorsunuz. Lenovo bu anlamda daha iyi.

Elimden geldiğince iki modeli kıyasladım. Ben olsam Lenovo'yu alırdım. Sebebi ise HP'yi daha önce kullanmış olmam ve yeni markaları keşfetmek istemem :)

Sonradan gördüm Lenovo'nun ekranı 120 Hz, HP'nin 60 Hz. Artı olarak Lenovo'yu aldım diyelim ben bunu seneye üniversitede de kullanmak istiyorum götürür mü beni?

Sonradan gördüm Lenovo'nun ekranı 120 Hz, HP'nin 60 Hz. Artı olarak Lenovo'yu aldım diyelim ben bunu seneye üniversitede de kullanmak istiyorum götürür mü beni?
Ekran 120 hz detayını atlamışım. O zaman kesin Lenovo alınır.

Alacağınız iki bilgisayar da 3-4 sene sıkıntısız götürür. Donanımsal bir arıza olmadığı sürece tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı