Çözüldü Lenovo Ideapad L340 Gaming BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akari

Hectopat
Makaleler
3
Laptopumun BIOS'unu güncellemek istiyorum. Daha önce hiç yapmadığım için nasıl yapılacağını bilmiyorum. Nasıl yapacağım? Ayrıca BIOS'un güncel olup olmadığını bilmiyorum. Windows Update'de Lenovo Firmware adında bir güncelleme yapmıştım. Bu BIOS güncellemesi mi?
Laptop: Lenovo Ideapad L340 Gaming.
Özellikler: İşlemci i5 9300h ekran kartı: GTX 1650 RAM: 8 GB SSD: 256 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Lenovo vantage uygulamasından cihaz>sistem güncellemesi>güncellemeleri denetle.

Taradıktan sonra karşına sürümün adı ve sürümü indir gibi bir şey gelmesi lazım indir deyip adımları takip ederek en son BIOS sürümünü indirebilirsin.

İndirme tamamlandıktan sonra vantageda 'kurulum tamamlanamadı' yazısı görebilirsin bu bir çeviri hatası dert edecek bir durum yok eğer biosa girdiğin zamanki sürüm ile indirdiğin sürümün adı aynı ise sıkıntı yok demektir.
Firmware Update ile ilgili bir fikrim yok Lenovo System Update'in ise getirdiği gözle görülür herhangi bir yenilik yok sistemini güncel tutmak istiyorsan güncelleyebilirsin.
BIOS güncellemesi değiller o zaman. Ben nereden güncelleyeceğim o zaman bu BIOS'u? Vantage'de sistem güncel diyor. Başka yolu yok mu?
Firmware ile ilgili bu yazıyı buldum:
"This “software for hardware” is called a firmware update. When you load a firmware update to your hardware, the basic code gets overwritten by new operating instructions. Register your Lenovo device to make sure you receive critical product support and upgrades."
Biraz araştırma yapınca BIOS'un güncel olduğunu öğrendim. Sorunum çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı