Lenovo Ideapad Z575 BIOS Nasıl Güncellenir?

Merhaba,

BIOS'u nasıl güncelleyebilirim?

BilgiAlanı Değer
Anakart Özellikleri
Anakart Kimliği <DMI>
Anakart Adı Lenovo Ideapad Z575

Veri Yolu (FSB) Özellikleri
Yol Türü AMD K12
Gerçek Saat 100 MHz
Etkin Saat 100 MHz
Kuzey Köprüsü Saati 667 MHz

Bellek Yolu Özellikleri
Yol Türü Dual DDR3 SDRAM
Yol Genişliği 128 Bit
DRAM:FSB oranı 20:3
Gerçek Saat 667 MHz (DDR)
Etkin Saat 1333 MHz
Band Genişliği 21333 MB/s

BilgiAlanı Değer
BIOS Özellikleri
BIOS Türü Phoenix EFI
BIOS Sürümü 54CN18WW
AGESA Sürümü LlanoPI V1.1.0.2
Sistem BIOS Tarihi 07/20/2011
Görüntü BIOS Tarihi 06/08/11

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak buradan Bios sürücüsünü indir. Version 18 -18 Aug 2011 Drivers and software - IdeaPad Z575 Notebook
Sonra çift tıklayıp kurma işlemini başlat. Bazen laptop pili takılı olmasını şart koşuyor, daha güvenli. Otomatik yeniden başlatıp kurulumu yapacak.

Eğer sürücü otomatik yüklemeye izin vermiyorsa flash disk ile Bios Güncelleme konusunu okuyup dene.

Bak buradan Bios sürücüsünü indir. Version 18 -18 Aug 2011 Drivers and software - IdeaPad Z575 Notebook
Sonra çift tıklayıp kurma işlemini başlat. Bazen laptop pili takılı olmasını şart koşuyor, daha güvenli. Otomatik yeniden başlatıp kurulumu yapacak.

Eğer sürücü otomatik yüklemeye izin vermiyorsa flash disk ile Bios Güncelleme konusunu okuyup dene.

Buradaki BIOS'un desteklediği sistem Windows 7 diyor ben Windows 8.1 kullanıyorum bir de buradaki BIOS, 18 Ağustos 2011 tarihli genelde Lenovo'nun bu sitesinden güncel sürümler bulamıyorum. Başka nereden bulabilirim.

Örneğin: Lenovonun sitesinde ekran kartı driverı 8.9 ama şuanda 13.11 güncel sürüm.

Bios olarak başka yerde bulamazsın. Kendi sitesinden yüklemek zorundasın çünki Notebook da modele göre yazılımlar üretiliyor. Masa üstü gibi parça üretici firma sitesine gidemezsin. Oradaki Windows 7 tabiri (Bios için) genel bir açıklama, W8.1'de buna dahildir sorun olmaz indir ve yükle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı