Lenovo Ideapad L340 yeni SSD kurulumu

W3STC04ST

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad L340-15IWL 81LG010WTX marka-model bilgisayarıma M.2 SSD aldım ve bu yeni SSD'ye Windows kurmak istiyorum.

Not 1: Laptop FreeDOS şekilde sadece 1 TB.'Lık HDD ile geldi ve ben UEFI USB bellek ile Windows 10 yükledim.
Şu an yapmak istediğim olay ise şu:

Yeni aldığım SSD'yi bilgisayara takıp HDD'yi komple sıfırlayıp M.2 SSD'ye temiz Windows 10 kurmak.

Acaba var olan HDD'yi nasıl komple sıfırlarım ya da formatlarım?
Ayrıca M.2 SSD takmadan önce BIOS üzerinden herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Ideapad L340-15IWL 81LG010WTX marka-model bilgisayarıma M.2 SSD aldım ve bu yeni SSD'ye Windows kurmak istiyorum.

Not 1: Laptop FreeDOS şekilde sadece 1 TB.'Lık HDD ile geldi ve ben UEFI USB bellek ile Windows 10 yükledim.
Şu an yapmak istediğim olay ise şu:

Yeni aldığım SSD'yi bilgisayara takıp HDD'yi komple sıfırlayıp M.2 SSD'ye temiz Windows 10 kurmak.

Acaba var olan HDD'yi nasıl komple sıfırlarım ya da formatlarım?
Ayrıca M.2 SSD takmadan önce BIOS üzerinden herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?
Windows 10 kurulum ekranında zaten depolama alanları çıkıyor. HDD yi kullanmıycaksanız tek parça haline getirip silin. m2.ssd yide biçimlendirerek kurulumu yapın.

Windows 10 kurulum ekranında zaten depolama alanları çıkıyor. HDD yi kullanmıycaksanız tek parça haline getirip silin. m2.ssd yide biçimlendirerek kurulumu yapın.
HDD'ye windows kurulu iken bu işlemleri yapabilir miyim? ve kurulum ekranında mı HDD'yi biçimlendirmek daha mantıklı yoksa SSD'ye kurduktan sonra Disk Yönetiminden yapmak mı?

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı