Lenovo Ideapad laptop için hangi RAM alınmalı?

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, şu laptopu iş için kullanıyorum https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-81w100cktx-pm-HB00000W49GV 4 GB RAM var, şu an ki RAM kullanımını da ekran görüntüsü olarak ekleyeceğim konuya. RAM kullanımı %100 olmuyor fakat yine de tam sınırda takılıyor. Bir adet daha 4GB RAM alıp rahatlatmak istiyorum.

Bu RAM alınır mı? Fiyatı uygunken almak istiyorum.

CPU-Z
1638774299745.png

Açık programlar:
Bitdefender Total Security ve Chromium.
1638774253499.png

Merhaba, şu laptopu iş için kullanıyorum https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-81w100cktx-pm-HB00000W49GV 4 GB RAM var, şu anki RAM kullanımını da ekran görüntüsü olarak ekleyeceğim konuya. RAM kullanımı %100 olmuyor fakat yine de tam sınırda takılıyor. Bir adet daha 4 GB RAM alıp rahatlatmak istiyorum.

Bu RAM alınır mı? Fiyatı uygunken almak istiyorum.

CPU-Z
Eki Görüntüle 1234719

açık programlar:
Bitdefender Total Security ve Chromium.
Eki Görüntüle 1234718

Single Channel yazıyor. Bir adet daha 4 GB alıp takarsan değişen bir şey olmaz. 8 GB alman lazım.

Alakası yok. 2400 MHz herhangi bir LPDDR4 (DDR4) RAM alabilirsiniz.

Nasıl yani anlamadım? Boş slot mu yok demek istiyorsunuz.

Tek RAM slotu var ve onda da 4 GB takılı. Çift RAM slotu olsaydı 4x2 toplam 8 GB yapardınız ama tek slot var anlatabildim mi bilmiyorum. Yani siz 8 GB RAM istiyorsanız tek parça halinde 8 GB alıp takmanız lazım.

Tek RAM slotu var ve onda da 4 GB takılı. Çift RAM slotu olsaydı 4x2 toplam 8 GB yapardınız ama tek slot var anlatabildim mi bilmiyorum. Yani siz 8 GB RAM istiyorsanız tek parça halinde 8 GB alıp takmanız lazım.
Kendinde gömülü 4 GB modül var. Anakarta gömülü 4 GB RAM harici boşta bir slot var.

Boş slot var bilgisayarda, olmasa zaten bende biliyorum takacak yer olmayacağını. Boş slot olmasa 8 GB da alamam çünkü cihaz ile gelen RAM gömülü geliyor.

Geri
Yukarı