Lenovo Ideapad Novo Button Menu kendiliğinden açılıyor

Exinie

Kilopat
Geçen şöyle bir konu açmıştım: (Başlığı yanlış düzenlemişler bu arada)

Bu konudaki Novo Button menüsünü aslında isteyerek açmadım, bilgisayarı güç tuşuna basarak açtığımda kendisi açılmıştı. Bende çok takmadım bir şey olmaz demiştim.

Fakat bu sabah bilgisayarı tekrar açmak istedim ve kapağı kaldırdım, bilgisayar güç tuşuna basmamama rağmen açıldı ve tekrar Novo Button Menu ekranı açıldı.

Yanlışlıkla bir butona veya ayar açıp bunu yaşamış olamam çünkü bu menü bilgisayarın bir yerindeki küçük deliğe iğne sokunca açılıyor. Kapağı açılınca bilgisayarın açılma olayı özellik diyebilirsiniz, ama bu ayar hem BIOS dan hem de Lenovo Vantage uygulamasında da bilgisayarı aldığımdan beri kapalıydı.

Bu sorunu yaşayan başkaları var mı acaba? Kronik olarak bir sorun gibi bir şey mi yoksa sadece bana mı oluyor?

Birazdan BIOS güncellemesi var mı diye kontrol edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bu sorunu ben de aynı bilgisayarı aldıktan 1 ay sonra yaşamaya başladım ve hala yaşıyorum (alalı 7 ay filan oldu) teknik destek bu sorunu normal karşılamadı ve format atmamı istediler ben de attım ancak sorun düzelmedi sonra tekrar aradım ve servise göndermemi istediler ancak pc bana lazım olduğundan göndermedim . Ben de önemsiz bir problemdir diye düşündüm . Sen ne yaptın acaba ?

Merhaba bu sorunu ben de aynı bilgisayarı aldıktan 1 ay sonra yaşamaya başladım ve hala yaşıyorum (alalı 7 ay filan oldu) teknik destek bu sorunu normal karşılamadı ve format atmamı istediler ben de attım ancak sorun düzelmedi sonra tekrar aradım ve servise göndermemi istediler ancak pc bana lazım olduğundan göndermedim . Ben de önemsiz bir problemdir diye düşündüm . Sen ne yaptın acaba ?

Kendiliğinden çözüldü, hatta galiba BIOS güncellemesi yaptıktan sonra düzeldi. Bir de klavye onarımı için servise gitmişti cihaz.

Bir de sanırım güç tuşuna basarken yanlışlıkla F9'a basıp Novo menüsünü açıyormuşum en başından beri emin değilim, siz yine de BIOS güncelleştirmesini yapın aynı sorun yine devam ederse teknik servise başvurun.

Kendiliğinden çözüldü, hatta galiba BIOS güncellemesi yaptıktan sonra düzeldi. Bir de klavye onarımı için servise gitmişti cihaz.

Bir de sanırım güç tuşuna basarken yanlışlıkla F9'a basıp Novo menüsünü açıyormuşum en başından beri emin değilim, siz yine de BIOS güncelleştirmesini yapın aynı sorun yine devam ederse teknik servise başvurun.
f9 a basmıyorum ,ben de bios güncellemiştim ama düzelmedi o yüzden format attım ama galiba format atarken silmemem gereken bir yeri siliyorum . cevabın için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı