Lenovo Ideapad RTX 3060 vs Acer Nitro 5 RTX 3060

Bütçe
19000

Yasin454522

Zeptopat

Merhaba arkadaşlar, bu ikisinden birini alacağım inşallah. Lenovo daha önceden 1650 işlemcili modelini kullandım çok memnundum, Acer'i tecrübe etmedim pek olumlu yorumda göremedim. Lenovo'ya daha yakınım ama Ryzen 5 olması kafamı kurcalıyor... Çok bilgim yok teknik konularda. Ryzen 5, 3-4 sene götürür mü güncel oyunlarda.

Kafama takılan sadece Lenovo Ryzen 5, Acer'in Ryzen 7 olması.

Merhaba arkadaşlar, bu ikisinden birini alacağım inşallah. Lenovo daha önceden 1650 işlemcili modelini kullandım çok memnundum, Acer'i tecrübe etmedim pek olumlu yorumda göremedim. Lenovo'ya daha yakınım ama Ryzen 5 olması kafamı kurcalıyor... Çok bilgim yok teknik konularda. Ryzen 5, 3-4 sene götürür mü güncel oyunlarda.

Ben de bu ikisi arasındayım şu an geçenlerde foruma aldım gibisinden bir şey yazmıştım ama nasip olmadı alamadık. Bu Acer'lerde cızırtı geliyormuş GPU'dan ya da içinden bir yerden ve testlere baktığımda 92 derecelere kadar çıktığını görüyorum ve Lenovo 165Hz ve sıcaklık değerleri daha makul ama fiyatı bir tık daha pahalı bir 600 TL kadar.

8 yıldır Lenovo kullanan birisi olarak kesinlikle Lenovo tercih ederdim ayrıca Lenovo 165Hz Acer 144Hz.

Aga bende bu ikilemdeyim galiba lenovo tercih edicem ama inş hata yapmam

Merhabalar, bu laptoplara sahip değilim ancak Lenevo markası hakkında bir yorum yapabilecek tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum. 2012-2020 yılları arasında sadece Lenevo marka laptopları kullandım ve bir kere bile pişmanlık hissettiğimi hatırlamıyorum. Kullandığım Lenevo markasındaki laptoplarda hiçbir ısınma sorunu yaşamadığım gibi drop vs. gibi olaylara da rastlamadım. Lenevo markasına güvenim tam, kendi deneyimimden yola çıkarak yaptığım yorumdur. İyi forumlar.

Geri
Yukarı