Lenovo IdeaPad S145-15API vs Lenovo V330-15IKB

Starman13

Centipat

Arkadaşlar dün buradaki konudan sorumu sormuştum. Şimdi seçeneklerimi ikiye indirdim ve çok kararsızım. İkisi de sistem olarak işimi görüyorlar. Ama daha uzun vadede hangisinden daha çok verim alırım?
IdeaPad'de HDD yerine direkt 512 GB SSD olması çok güzel ama 8 GB ram var ve ekran kartı da APU şeklinde onboard olduğu için ram tam olarak nasıl kullanılacak bilmiyorum ama 16 GB'a kadar destekleniyormuş o yüzden daha sonra artırabilirim diye düşünüyorum. Onboard dediğim de Radeon Vega 10 ki şuradan görebileceğimiz üzere Radeon 530'dan aşağı kalır yanı yok.
V330'da ise 240 GB SSD'nin yanında 5400 rpm HDD olması canımı sıkıyor. Sizce sistemi nasıl etkiler? Ayrıca cd rom da var o yüzden muhtemelen IdeaPad'a göre daha kalın. Son olarak bunda da hafızanın artırılabildiği yazıyor ama hafıza dediği ram mi anlamadım?
Biraz daha uzun vade için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Notebooklara RAM ve SSD eklemesi yapılarak satılması garantiyi bozmuyor mu? Satanlar tabi ki garantilidir yazar ama güvenemedim. Ben de notebook alacağım yakında.

Notebooklara RAM ve SSD eklemesi yapılarak satılması garantiyi bozmuyor mu? Satanlar tabi ki garantilidir yazar ama güvenemedim. Ben de notebook alacağım yakında.

Dediğiniz durumu ben de tam bilmiyorum. Burdakiler sisteme ekleme yapıldıktan sonra satılmıyor ya da ben görememiş olabilirim eğer gördüğünüz bir yer varsa söylerseniz çok sevinirim. Ben birkaç sene sonra 8 GB ram yetmezse 16'ya çıkartabilirim diye yazmıştım.

Dediğiniz durumu ben de tam bilmiyorum. Burdakiler sisteme ekleme yapıldıktan sonra satılmıyor ya da ben görememiş olabilirim eğer gördüğünüz bir yer varsa söylerseniz çok sevinirim. Ben birkaç sene sonra 8 GB ram yetmezse 16'ya çıkartabilirim diye yazmıştım.

Eklediğiniz linklerden Lenovo V330 modelini ürün açıklamasında en üstte şöyle bir ibare mevcut: “ ÜRÜNE TARAFIMIZCA 240 GB M2 SSD İLAVE EDİLMİŞTİR.. 2 YIL LENOVO TÜRKİYE GARANTİLİDİR.
Bu durum benim kafamı çok karıştırıyor. Ben de bir model beğendim fakat emin olamıyorum. Herkes farklı bir şey söylüyor. Yok kapağı açarsan garantisi bozulur, yok şu etiketi bilmem ne yaparsan vidasına şöyle böyle olursa garantisi bozulur. Ne yapacağımı bilemedim. O yüzden sorabildiğim her yere soruyorum Lenovo Yetkili Servis'e de ulaşamıyorum. Umarım size en uygun sistemi bulabilirsiniz.

Benim beğendiğim model: Lenovo IdeaPad Intel Core i5 8250U 8GB 1TB + 240GB SSD Fiyatı

Eklediğiniz linklerden Lenovo V330 modelini ürün açıklamasında en üstte şöyle bir ibare mevcut: “ ÜRÜNE TARAFIMIZCA 240 GB M2 SSD İLAVE EDİLMİŞTİR.. 2 YIL LENOVO TÜRKİYE GARANTİLİDİR.
Bu durum benim kafamı çok karıştırıyor. Ben de bir model beğendim fakat emin olamıyorum. Herkes farklı bir şey söylüyor. Yok kapağı açarsan garantisi bozulur, yok şu etiketi bilmem ne yaparsan vidasına şöyle böyle olursa garantisi bozulur. Ne yapacağımı bilemedim. O yüzden sorabildiğim her yere soruyorum Lenovo Yetkili Servis'e de ulaşamıyorum. Umarım size en uygun sistemi bulabilirsiniz.

Benim beğendiğim model: Lenovo IdeaPad Intel Core i5 8250U 8GB 1TB + 240GB SSD Fiyatı

Uyarınız için çok teşekkürler. Ben farketmemiştim orayı. Garanti durumunu öğrenmek için yetkili servis en iyi seçenek sanırım.

RAM eklemek, SSD değiştirmek garantiyi bozmaz arkadaşlar. Takılmayın. 3700'u olan modeli sipsris ettim yeğenime, iki SSD slodu. Var olarak yani 2x256, olarak gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı