Çözüldü Lenovo Ideapad S145-15AST ekran kartı yükseltmesi yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusufBK

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i5-11400H Tiger Lake Core
Ekran Kartı: GTX 1650 4GB GDDR6 128-bit
RAM: 1x32GB 3200MHz
Meslek
Öğrenci
Cihazım Lenovo IdeaPad S145-15AST. Şahsi olarak cihazın içini hiç açmadığım için kart gömülü mü değil mi bilmiyorum, ekran kartı üst modelleriyle değişse bile işlemcimle hangi cihaz tam performans çalışır onu da bilmiyorum. Başlıkta yazdığım ve buraya yazdığım problemler için yardımcı olur musunuz?

İşlemci: AMD A6 9225 Radeon R4
Ekran Kartı: AMD Radeon R4 Graphics

Çözüm
Cihazım Lenovo Ideapad S145-15AST. Şahsi olarak cihazın içini hiç açmadığım için kart gömülü mü değil mi bilmiyorum, ekran kartı üst modelleriyle değişse bile işlemcimle hangi cihaz tam performans çalışır onu da bilmiyorum. Başlıkta yazdığım ve buraya yazdığım problemler için yardımcı olur musunuz?

Hocam aynı modeli kullanıyoruz. Radeon R4 zaten ayrı bir grafik birimi değil. İşlemci AMD A6-9225 with Radeon R4 Graphics diye geçiyor. RAM yükseltmesi yapabilirsiniz. Grafik kartımız paylaşımlı olduğundan RAM üzerinden 1 GB kendine ayırıyor. VRAM yükseliyor. Ben daha yeni 8 GB yaptım. Şu an VRAM 1 GB.
Cihazım Lenovo Ideapad S145-15AST. Şahsi olarak cihazın içini hiç açmadığım için kart gömülü mü değil mi bilmiyorum, ekran kartı üst modelleriyle değişse bile işlemcimle hangi cihaz tam performans çalışır onu da bilmiyorum. Başlıkta yazdığım ve buraya yazdığım problemler için yardımcı olur musunuz?

Hocam aynı modeli kullanıyoruz. Radeon R4 zaten ayrı bir grafik birimi değil. İşlemci AMD A6-9225 with Radeon R4 Graphics diye geçiyor. RAM yükseltmesi yapabilirsiniz. Grafik kartımız paylaşımlı olduğundan RAM üzerinden 1 GB kendine ayırıyor. VRAM yükseliyor. Ben daha yeni 8 GB yaptım. Şu an VRAM 1 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı