Lenovo Ideapad S145 15ııl Hackintosh kurulumunda restart atıyor

Kendiniz EFI oluşturmaya uğraşmak istemiyorsanız hazır EFI'leri kullanabilirsiniz. Recovery hatasını nerede verdi? Kurulumdan Recovery'e atmaması lazımdı.
Eğer hazır efilerde güvenlik sorunu varsa uğraşır kendim yaparım ama bir sıkıntısı yoksa hazır kullanırım sorun yok.

Recovery dediğim kurulum ekranı demek istedim. kuruluma geldim, yükleme diskini seçtim, 30 dk felan yükleniyor ekranında yükledi sonra kapandı, açılınca yukarıdaki hatayı verdi, şuan yükleme sd kartını seçiyorum yine yukarıdaki ekran geliyor

Birinin EFI'ye zararlı bir içerik koyacağını sanmıyorum, sadece kendiniz kullanacağınız için SMBIOS değiştirebilirsiniz. OpenCore menüsünden hangi seçeneği seçiyorsunuz?

Birinin EFI'ye zararlı bir içerik koyacağını sanmıyorum, sadece kendiniz kullanacağınız için SMBIOS değiştirebilirsiniz. OpenCore menüsünden hangi seçeneği seçiyorsunuz?
onu nasıl değiştireceğim? open core dediğiniz sd kartı takıp boot ettikten sonra karşıma gelen ekranmı? oradan mac os monterey yükleyi seçiyorum

SD kart ile değil USB bellek edinip dener misin ilk olarak ?
sd kart soruna neden olabilirmi gerçekten? 16gb usb bellek kısa sürede elime geçmez şu sıra, eğer gerçekten usb bellek harici olmuyorsa (ki apple kurulum ekranı geliyor yüklemeyede başlıyor ama ondan sonrası yok) daha sonra deneyeceğim şimdilik linux veya windows kurayım ozaman.
birde 8gbusb ile yapılamazmı? mac os yükleme dosyasını sıkıştırarak felan?

Sağlıklı olmaz.
O zaman şimdilik 16 GB USB bulmaya çalışacağım ondan sonra olmazsa tekrar yardım isterim sizden :)

Sağlıklı olmaz.
tekrar merhaba, usb bulamadım, 1 tb hdd ile denedim ve yine olmadı, sonra araştırdım hatanın sebebi ssdiyi APFS dosya formatı ile biçimlendirmeyince ortaya çıkıyormuş öyle biçimlendirdim mac os yükledim, ve şuan monterey üzerinden yazıyorum :) yardımlar için teşekkür ediyorum.

son olarak wifi kartım desteklemediği için wifi çalışmıyordu, telefon ile usb tethering yapıcaktım olmadı, hoRNDIS adlı yazılımı yükledim ve şuan usb ilede olsa internete bağladım.
fakat bluetooth aktif değil acaba oda wifi kartına entegre olduğu içinmi çalışmıyor?

Birde ekran boyutu ufak geldi yazı tipide soluk gibi sanki belki normaldir.

şimdi yapacağım ekstra bir şey varmı düzgün çalışması için?

birde hdd takılı olmadan mac boot etmiyor takılı olmayınca windows kurtarma modunda hatalı bir şekilde başlıyor sonrar takrar hdd bağlayıp öyle açabiliyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-04-25 00.13.48.png
    Ekran Resmi 2023-04-25 00.13.48.png
    586,5 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Resmi 2023-04-25 00.13.58.png
    Ekran Resmi 2023-04-25 00.13.58.png
    491,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı