Çözüldü Lenovo IdeaPad S145-15IWL laptopta KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm

Öldü bilgisayar çünkü.

2 yıl oyun oyna sonra mavi ekran.

Sorun bataryaymış ama ona rağmen çok nadir çöktü.
Çözüldü gibi.

"Dırrrr" diye ses gelmişti RAM miydi o?

Bataryayı çıkardım ve fişe takılı kullanıyorum.

Yine kendim çözdüm sorunumu.

@Enes3078 Bir de BIOS güncellemesinden olabilir, üreticinin sitesinden yüklemiştim ASCN51WW, sonra ASCN48WW yaptığımda mavi ekranlar ve sistemin kendi kendine açılıp kapanmaları düzeldi. Ondan mıdır?

Çöktüğünde bilgisayarımın içine baktım ve her seferinde CPU yanacak kadar sıcaktı.

Fan soğutmuyor olabilir, nedeni nedir?

Herkese önerim, BIOS güncellemesi ıvır zıvırlarıyla oynmamak.
Driver Verifier yüzünden olabilir ama o olmadan da sonuç elde edemiyoruz. Kararsız kaldım vallahi. Temiz kurulum yaptınız mı yakın dönemde?
Tamam drop yaşansın da dump dosyası oluşturamıyor windows.

Bir sürü kez temiz kurulum yaptım ve hâlâ aynı hatayla karşılaşıyorum.

5 kere o rehberdekini yapıp çökertmeye çalıştım ve her çökerttiğimde Windows donuyor ve dump dosyası oluşturamıyor.

Verifier'dan donmuyor aslında çünkü sistemi kapatıp açınca Verifier pasif oluyor sorun bence Windows Defender'ı kapatmaktan çünkü her Windows Defender'ı kapattığımda bilgisayar yavaşlıyor ve garip davranıyor nedense.

@Enes3078 hocam başka bilgili insan varsa çağırabilir misin?

Son düzenleme:
@Enes3078 hocam başka bilgili insan varsa çağırabilir misin?

Ne konuda? BSoD analizi konusunda yeterli bilgiyi size sağlamaktayım fakat Windows'un saçma işleri konusunda pek bir şey diyemiyorum. Defender'ı kapamak sıkıntılı iş, sistemde belki farklı şeyler de bozulmuştur. Temiz kurulumu düşündünüz mü?

Temiz kurulum sonrası da BSoD oluyor maalesef ama sadece boşluk tuşunun sol altına basınca falan çöküyor.
Video:

Telefonu tutayim diye 2 kez sert basamadım.(Kıracak kadar da sert basmadım oyun oynarken o kadar basılıyor.)

@Enes3078 hocam bu yüzden maalesef dump göndermem biraz zor oluyor. Çünkü windows bazen tamamen donuyor.

Driver verifier açıkken bu mavi ekran gelmeden ekran donuyor.

Uzaydan bir virüs geldi benim PC'ye bulaştı.

Temiz kurulum yapılmış sanal makine bile çöküyor.

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapılmış sanal makine mi çöküyor yoksa temiz kurulum yapılmış sistem mi? Direkt sistemdeki C'nin içini silip USB ile yapacağınız kurulumdan bahsetmiştim.

Temiz kurulum yapılmış sanal makine mi çöküyor yoksa temiz kurulum yapılmış sistem mi? Direkt sistemdeki C'nin içini silip USB ile yapacağınız kurulumdan bahsetmiştim.
Sanal makinenin içindeki Windows çöküyordu.
Ama daha hiçbir şey yüklemeden bir keresinde tam da başlıktaki aynı hataydı.

Biliyorum temiz kurulumu.

Format işe yarasaydı bu konuyu açmazdım ama işe yaramadı. (Şu anda atmadım önceden 5-6 kere atmıştım)

Bilgisayarımın çekirdeğine bulaşan bir virüs olabilir çünkü genelde mavi ekranlar genelde "kernel" diye geçiyordu.

Videoyu izlerseniz %100 anlarsınız.

10 numaralı dump verifier açıkken mi oluştu yoksa kapalıyken mi? Bir detay yok da.
Bozuk olan sürücü mü gözükmüyor?

Eğer öyleyse ekran kartı.

Nasıl tamamen devre dışı bırakabilirim?

@Enes3078

Son düzenleme:
Tamamen devre dışı bırakma mevzusu bazı cihazlarda BIOS üzerinden yapılıyordu fakat emin olun detaylı bilgim yok. Bi' bakın derim BIOS'a.

Tamamen devre dışı bırakma mevzusu bazı cihazlarda BIOS üzerinden yapılıyordu fakat emin olun detaylı bilgim yok. Bi' bakın derim BIOS'a.
Discrete ayarı var onu UMA Only'e çevirdim ekran kartı devre dışı ama ona rağmen yine çöküyor.

Sırasıyla:

Kaspersky programını kaldır. Virtualbox programını kaldır. VMWare programını kaldır.

Windows Update ile güncelleştirmeleri yap. Windows'un da bozuk.
CMD (yönetici olarak çalıştırıp şu komutları ver:

Kod:
sfc /scannow
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth

BIOS güncelle (kur): https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/ascn51ww.exe

Kur: https://downloadmirror.intel.com/741527/gfx_win_101.3413_101.2111.exe

Kur: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/asme51ww.exe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…