Lenovo Ideapad Y570 Bios'a Erişim Sorunu

onurdinsever

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar arkadaşlar...

Kısa bir bilgi vererek başlayayım.
Bilgisayarım başlıktada yazdığım gibi Lenovo Ideapad Y570 (750 + 32gb SSD) modeli.

Bilgisayarımı her zaman açtığım gibi açtım. Daha herhangi bir işlem yapmadan başlat çubuğundaki çubuğundaki bazı simgeler 4 tane varsa üçü kayboldu biri kaldı ve onun üstüde beyazdı . Sistem tamamen dondu . Ctrl+Alt+Del kombinasyonu hiçbirşey çalışmıyordu . Bende açma duşuna basarak bilgisayarı kapattım. Bilgisayarın tekrar açma tuşuna bastım . Bu sefer windows logosu geliyor yuvarlak dönüyor ekran açılıyormuş gibi oluyor ve siyah ekranda o şekilde kalıyor .:confused:

Dedim sistem cdleri ile geri döndüreyim. Biosa giremiyorum . Aşağıda da video çekip youtube yükledim . Normalde açma tuşuna bastığımda Lenovo yazısı gelir sol alt köşede işte Bios için F2 Boot Menu için F12 diyordu ama ya hızlı geçiyor yada hiç çıkmıyor . Bazen taşınabilir hdd takılıyken çıkıyordu onuda denedim çıkmıyor.

Bios'a Giremiyorum... - YouTube

Şimdiden yardımlarınız için çok sağolun .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı