Lenovo Ideapad310 laptopa SSD takılır mı?

Bütçe
300

Skytug

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopta geç açılma - kapanma, ilk açıldığında bilgisayarın işlemleri geç yapması tarayıcıya geç girmesi vs. ve oyunlarda takılma özellikle CS:GO'da, FPS drobu yaşıyorum. Bunların neden olduğunu tam olarak belirleyemediğim için sorunu HDD'nin eskimiş bu nedenle de yavaşlamış olduğuna bağladım kendimce. Isınmadan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Fan temizliği ve termal macununu yeni uyguladım. Laptopta ısınma sorunu azaldı. Laptop açıldığında başlatılacak uygulamalardan hepsini kapattım. CS'de ayarlar Full düşükte, ekran kartı driverları güncel ve NVIDIA ayarları performans modunda. Fakat buna rağmen droplar can sıkıcı bir şekilde devam ediyor. Bu konu hakkında bilgili abilerim ve kardeşlerim neler düşünüyor? Bu sorunu SSD takarak çözebilir miyim? Yoksa SSD ile droplanmanın ve FPS değerlerinin bir alakası yok mudur? Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Burada yazılanlara göre SSD siparişi vereceğim. Kendim biraz araştırma yaptım 240 GB HP S600 modelini buldum. Kendi tavsiyelerinizi de söyleyebilirsiniz. Son olarak SSD'ye Windows kurulumu yapılırken şu an kullandığım orijinal ürün anahtarım ne olacak? SSD'ye kuracağım Windows orijinal olacak mı?
Sistemim: Lenovo Ideapad310.
- 1TB HDD.
- 8 GB RAM.
- NVIDIA 920MX ekran kartı.
- Intel i5-7200u CPU.

Kaç yılına geldik GTA 5 veya onun dengindeki ağır oyunları HDD ile oynamak sorun değilken GO'da anlık takılmalar meydana gelip sinir bozuyor. SSD ile bunu çözebilirsiniz, evet. Yanlış anlamayın, FPS yükseltmez. Sisteme ilaç gibi gelir. SSD'ye de yaparken orijinal olması lazım mantıken, zira anlattığınıza göre sisteme gömülü. Caddy kızak ile mi takacaksınız yoksa yuva var mı?

Kaç yılına geldik GTA 5 veya onun dengindeki ağır oyunları HDD ile oynamak sorun değilken GO'da anlık takılmalar meydana gelip sinir bozuyor. SSD ile bunu çözebilirsiniz, evet. Yanlış anlamayın, FPS yükseltmez. Sisteme ilaç gibi gelir. SSD'ye de yaparken orijinal olması lazım mantıken, zira anlattığınıza göre sisteme gömülü. Caddy kızak ile mi takacaksınız yoksa yuva var mı?
Şu an kendi hard diski var içerisinde. Hard disk yerine SSD takacağım. DVD yerine de kullanmakta olduğum hard diski.

Geri
Yukarı