Lenovo idepad S145-15API RAM yükseltme

son1c

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo idepad S145-15API marka laptop aldım RAM'i 8 GB fakat işlemci ve ekran kartı paylaşımlı olduğundan 2 GB ekran kartı yiyor şimdi ben Unity 3D ve Visual Studio ile kod yazdığımdan yanında Chrome'u da açınca RAM doluyor. RAM'i yükseltmek istiyorum fakat bu sefer sanırım çift kanal olmayacak çünkü biri gömülü RAM biri açık slotun o açık slotta 4 GB RAM var eğer onun yerine 8'lik takarsam bu sefer çift kanal olmayacağından performans düşüklüğü olur diye tahmin ediyorum. Sizce performans düşüklüğü olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yabancı forumlarda bunu başarabileni duymadım ama yine de BIOS'a bir bakın ayarı var ise oradadır. Bulamazsanız maalesef bildiğim başka bir yol yok. Ayrıca ekran kartına ayrılan belleği azaltirsaniz oyunlarda dual channel eksikliğinden daha fazla zarar görürsünüz. 4GB vRAM bile günümüzde yetmezken 2'nin altına inmek anlık takılmalara yol açar.
Genelde sizin aksinize insanlar 2GB olan vRAM nasıl arttırılır diye konu açıyor.

Son düzenleme:
Yabancı forumlarda bunu başarabileni duymadım ama yine de BIOS'a bir bakın ayarı var ise oradadır. Bulamazsanız maalesef bildiğim başka bir yol yok. Ayrıca ekran kartına ayrılan belleği azaltirsaniz oyunlarda dual channel eksikliğinden daha fazla zarar görürsünüz. 4GB vRAM bile günümüzde yetmezken 2'nin altına inmek anlık takılmalara yol açar.
Genelde sizin aksinize insanlar 2GB olan vRAM nasıl arttırılır diye konu açıyor.
Haklısınız fakat ben laptopu oyun oynamak için almadım kod yazıyorum visual studio ve unity çok ram kullanıyor. Oyuna gireceğim zaman tekrar artırabilir miyim diye düşünmüştüm ama olmayacak galiba neyse en iyisi ben 8 GB ram ayarlarım çok kasarsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı