Çözüldü Lenovo IP Gaming 3 15ARH7 laptop bellek kullanımı olması gerekenden yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar esenlikler, daha dün laptop aldım, markası Lenovo IP Gaming 3 15ARH7/Ryzen 5 6600H/8 GB RAM/512 fakat şöyle bir sorun var ki sadece Chrome yüklü olmasına rağmen açtığım andan beri bellek kullanımı hiç %51'in altına düşmedi. Nasıl düzeltebilirim? Chrome açıkken %70 oluyor. (Ayrıca uzun süredir kullanmadığım için bayağı PC cahiliyim.)

1710084706944.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cevap için teşekkür ederim. Peki tekrar +8 GB yüklememe gerek var mıdır? İleride ne gibi zorluklar çıkarır? Şu an kasma sorunu yok hiç ama bir uygulama da yok tabii. Ayrıca sıralamayı nasıl düzeltebilirim?

RAM eklemek kesinlikle büyük bir artı sağlar, 8 GB ile bu kullanım normal. RAM kaynaklı takılmalar olabilir hele oyun sırasında. Sıralama ise bellek kısmının üstüne basın ve orada olan ok aşağı baksın. Çoktan aza sıralar bu şekilde.
8 GB kesinlikle yetersiz Windows 11 için. Bu arada ters sıralamışsınız görev yöneticisinde.

8 GB kesinlikle yetersiz Windows 11 için. Bu arada ters sıralamışsınız görev yöneticisinde.

Cevap için teşekkür ederim. Peki tekrar +8 GB yüklememe gerek var mıdır? İleride ne gibi zorluklar çıkarır? Şu an kasma sorunu yok hiç ama bir uygulama da yok tabii. Ayrıca sıralamayı nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

RAM eklemek kesinlikle büyük bir artı sağlar, 8 GB ile bu kullanım normal. RAM kaynaklı takılmalar olabilir hele oyun sırasında. Sıralama ise bellek kısmının üstüne basın ve orada olan ok aşağı baksın. Çoktan aza sıralar bu şekilde.

Çözüm

RAM eklemek dışında şu anlık ne yapsam düşürebilirim? Mem Reduct tarzı bellek optimize etme uygulamaları varmış, RAM idle vesaire ama onlar da kısa vadeli etki sağlar deniliyor. Sıralama kısmını hallettim ayrıca sağ olun.

RAM eklemek dışında şu anlık ne yapsam düşürebilirim? Mem Reduct tarzı bellek optimize etme uygulamaları varmış, RAM idle vesaire ama onlar da kısa vadeli etki sağlar deniliyor. Sıralama kısmını hallettim ayrıca sağ olun.

Sanmıyorum pek etkili olacağını. En kısa vadede RAM yükseltmesi yapmanızı kesinlikle öneririm. Performansa güzel bir etki sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı