Lenovo IP Gaming 3 - Klavye Değişim Ücreti

limoon

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Lenovo IP Gaming 3 kullanıyorum. Altta gördüğünüz iki tuşun "hinge" mekanizmasındaki plastikler kırıldığından ya bunlara yeni bir hinge bulmam veya servise vermem gerekiyor. Ki 2. seçenek de bana pahalıya patlar gibi çünkü bildiğim kadarıyla bu tarz sorunlar tabii ki garanti kapsamına girmiyor ve üst kasanın tamamen değişmesi gerekiyor.

Forumda daha önce servise verip üst kasayı değiştirenler olduğunu düşündüğüm için buradan sormak istedim. Servis üst kasa değişimi için sizden ne kadar istedi? Ek olarak sizce bu altta atmış olduğum plastikleri kendim bulabilir miyim? Yurt dışında buldum gibi ama hem gelip gelmeyeceği belirsiz hem de bir tuş başına 7$ gibi bir fiyat istiyorlar, ben 2 tuş alacağımdan, vergisi kargosu derken aynı fiyata gelir diye düşünüyorum.

Tuşların oturduğu yerde herhangi bir problem yok, tuşlarda da bir problem yok sadece altta atmış olduğum plastiklerin bir yeri kopuk veya kırık. Şimdiden teşekkürler.

PXL_20210610_071554239_2.jpg
PXL_20210610_072017048_2.jpg

PXL_20210610_075238070_2.jpg
PXL_20210610_075253579_2.jpg

Hocam eğer boyut olarak uyarsa başka laptoptan söküp takmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarcı varsa rica edip eski hurdaya ayrılmış bir laptoptan o şekilde alabilirsiniz. Her modele göre boyut değişiyorsa eğer servisten fiyat öğrenmeye çalışın. Kullanırken böyle böyle oldu, garantiye girer mi, girmezse ücreti ne olur falan diye ağız yoklayın. Uyarsa ilk dediğim daha güzel olur tabi.

Hocam eğer boyut olarak uyarsa başka laptoptan söküp takmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarcı varsa rica edip eski hurdaya ayrılmış bir laptoptan o şekilde alabilirsiniz. Her modele göre boyut değişiyorsa eğer servisten fiyat öğrenmeye çalışın. Kullanırken böyle böyle oldu, garantiye girer mi, girmezse ücreti ne olur falan diye ağız yoklayın. Uyarsa ilk dediğim daha güzel olur tabi.
Bende böyle bir şey düşünüyorum fakat kullanmadığım aynı boyut gibi olan sağ CTRL tuşu plastiği bile oraya uymuyor. Gidip bir bilgisayarcı yoklayıp elindeki her çeşit plastiği almayı da düşünebilirim. Servise vermek gerçekten gereksiz ve tuzlu olacak o yüzden elimden gelen her şeyi denemem lazım :)

Bende böyle bir şey düşünüyorum fakat kullanmadığım aynı boyut gibi olan sağ CTRL tuşu plastiği bile oraya uymuyor. Gidip bir bilgisayarcı yoklayıp elindeki her çeşit plastiği almayı da düşünebilirim. Servise vermek gerçekten gereksiz ve tuzlu olacak o yüzden elimden gelen her şeyi denemem lazım :)

Yaşadığınız yerdeki bilgisayarcıları bilmiyorum hocam ama muhtemelen birden fazla hurdaya ayrılmış cihaz vardır. En azından düşük maliyet ve kısa zaman alacağı için denemenizde fayda var. Umarım kısa sürede çözersiniz hocam, geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı