Çözüldü Lenovo IP Gaming 3 RAM takarken direnç devresi yandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM taktıktan sonra soğutucu bloğu yanlışlıkla yandaki direnç ve yoluna değdirdim, yanık oldu ve kıvılcım çıktı. PC açıldı şu an. RAM 16 GB gözüküyor Lenovo Vatage'dan sistem taraması yaptım, DxDiag'dan baktım sorun yok gözüküyor. Bir şey olur mu sizce?

Çözüm
Bir süre böyle kullansam bir sıkıntı olur mu?

@Radeon RX 5500M @messinicocugu @499337

İşaretlediğim yerdeki en sağdaki direnç in yarısı yandı.Eki Görüntüle 1308369

Birazcık yolda yandı ama onu temizledik.
Anladigim kadariyla RAM ile temas edince anlik bir elektrik akimi olmus.
scf/scannow komutu ile tarama yapar misiniz?
@HindistanCevizli garantiye verirseniz kullanici hatasi diye sizden "Anakart degisimi" adinda yuklu para alirlar.
1/2 hafta kadar kullanin, sorun olmazsa devam. Sorun olursa garantiye.
Hocam o direnç değil diyota benziyor. Diyorlar kolay kolay yanmaz korkmayın. Sıkıntı yoksa devam edin fakat bu size ufak bir ders olsun elektrikli aletlere müdahale edeceğiniz zaman her zaman ilk olarak bütün enerji kaynaklarını cihazdan ayırın hem kendi sağlığınız hem cihaz sağlığı için çok önemlidir. Bu arada ram taktıktan sonra performansınız nasıl oldu. (benim rami yanlış göndermişler 3200 mhz yerine 2133 geri göndermek zorunda kaldım).

Hocam o direnç değil diyota benziyor. Diyorlar kolay kolay yanmaz korkmayın. Sıkıntı yoksa devam edin fakat bu size ufak bir ders olsun elektrikli aletlere müdahale edeceğiniz zaman her zaman ilk olarak bütün enerji kaynaklarını cihazdan ayırın hem kendi sağlığınız hem cihaz sağlığı için çok önemlidir. Bu arada RAM taktıktan sonra performansınız nasıl oldu. (benim RAM'i yanlış göndermişler 3200 MHz yerine 2133 geri göndermek zorunda kaldım).

Uçtu PC resmen :D 100FPS arttı PUBG de.
Hocam o direnç değil diyota benziyor. Diyorlar kolay kolay yanmaz korkmayın. Sıkıntı yoksa devam edin fakat bu size ufak bir ders olsun elektrikli aletlere müdahale edeceğiniz zaman her zaman ilk olarak bütün enerji kaynaklarını cihazdan ayırın hem kendi sağlığınız hem cihaz sağlığı için çok önemlidir. Bu arada RAM taktıktan sonra performansınız nasıl oldu. (benim RAM'i yanlış göndermişler 3200 MHz yerine 2133 geri göndermek zorunda kaldım).

Bujiymiş değiştirttim.

Uçtu PC resmen :D 100FPS arttı PUBG de.

Bujiymiş değiştirttim.
Merhabalar aynı sorun benimde başıma geldi rami taktım sonra ram yerinmdeki metal kutuyu takarken sizdeki aynı yer bende de yandı fakat oyun oynarken felan hiç bir sıkıntı yok sorunsuz kullanıyorum sizce o parçayı değiştirmeme gerek var mı yoksa kullanmaya devam edim mi ? Eğer değiştir derseniz bilgisayarcıya ne dersem değiştirir ve ne kadar tutar

@HindistanCevizli

Merhabalar aynı sorun benimde başıma geldi rami taktım sonra ram yerinmdeki metal kutuyu takarken sizdeki aynı yer bende de yandı fakat oyun oynarken felan hiç bir sıkıntı yok sorunsuz kullanıyorum sizce o parçayı değiştirmeme gerek var mı yoksa kullanmaya devam edim mi ? Eğer değiştir derseniz bilgisayarcıya ne dersem değiştirir ve ne kadar tutar

@HindistanCevizli

Dostum hatırlıyorsan banada ram konusunda yardım etmiştin bugün ram aldım ve aynı sorun batarya çıkarılıyken olmuştu biliyosun biz FiveM ciyiz sende FiveM yada farklı bir ağır oyun oynarken sorun oldumu uzun zamandır kullanıyorsun sanırsam

Dostum hatırlıyorsan banada ram konusunda yardım etmiştin bugün ram aldım ve aynı sorun batarya çıkarılıyken olmuştu biliyosun biz FiveM ciyiz sende FiveM yada farklı bir ağır oyun oynarken sorun oldumu uzun zamandır kullanıyorsun sanırsam
Kanka sorun olmadı 1.5 ay kullandım bir bilgisayarcı abiyede dedim değiştirmene gerek yok dedi ismi sdm kutupsuz kondansitör olarak geçiyormuş fakat ben gene de yaptırdım 1.5 ayın sonunda 270tl ödedim yani yaptırmasanda olur sana kalmış.
Hatta baya fivem de oynadım bilgisayarın sabaha kadar açık durduğuda oldu bir şey olmadı zaten o sorduğum bilgisayarcı da bişi olmaz dedi uzun sürede sıkıntı çıkartır mı dedim çıkartmaz dedi ben içim rahat etsin diye değiştirdim.
Kanka sorun olmadı 1.5 ay kullandım bir bilgisayarcı abiyede dedim değiştirmene gerek yok dedi ismi sdm kutupsuz kondansitör olarak geçiyormuş fakat ben gene de yaptırdım 1.5 ayın sonunda 270tl ödedim yani yaptırmasanda olur sana kalmış.

Hatta baya fivem de oynadım bilgisayarın sabaha kadar açık durduğuda oldu bir şey olmadı zaten o sorduğum bilgisayarcı da bişi olmaz dedi uzun sürede sıkıntı çıkartır mı dedim çıkartmaz dedi ben içim rahat etsin diye değiştirdim.
Benim profilimde var konusu ordan da yazabilirsin sana kalmış yaptırdıktan sonraki fotoğrafını filanda attım oraya.

Son düzenleme:
Hocam son durum nedir ben de aynısını yaşadım ne yaptınız?

Geri
Yukarı