Lenovo K5 Klavye Düzensizliği

ZortX

Kilopat
Makaleler
5
Önceden Lenovo K5'i 2 yıl kullandım, hiç format vs. atılmadı. Ve şöyle son zamanlarımı düşünüyorumda, gerçekten özletti. Çünkü:
  • Gboard'ın önerdiği kelimeler hiç doğru tutmuyor, üstüne işimi daha fazla zorlaştırıyor. Her gün kullandığım kelimleri hâlâ önermiyor.
  • Bastığımda anlamıyor, uzun tırnaklı olduğum için biraz farklı basıyorum. K5'te gram sıkıntı yaşamazken, M6'ta resmen çıldırıyorum, bastığımı hissediyorum ama tepki vermiyor ve bu yüzde 95 klavyede oluyor.
  • Önceden "i" ya uzun basınca direkt elimin altına "ı" gelirdi, artık "8" geliyor. Tabi bu "ü" yerine "7" ve "ğ" yerine "&" gelmesine neden oluyor.
  • Sisteme kendin de kelime girebiliyorsun ancak girsem dahi o kelimeyi inatla önermiyor.
Yani Android sürümünden dolayı fark olucaktır elbette ama bu kadarda rezalet olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye konusunda berbat bir telefon. K5 Note kullanıyorum. Bir klavyeden bir de kamerasından çekiyorum. Netleme yapmıyor.

@35UPGRADER36 şey, konu başlığı yanlış olmuş. Daha doğrusu adminler değiştirmiş. Klavyesi güz olan Lenovo K5 di, kötü olan M6. Sanırım daha çok "Meizu M6 Note" demem gerekiyordu :/.

Ayrıca K5 i o kadarda kötüleme yahu. Bence pil performansı ve tuşları çöp haline gelene kadar gayet güzeldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı