Lenovo K6 33A42 root ve Bootloader sorunu

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Lenovo K6 33A42 model Android 7.0 telefonum rootsuzdu. Root atmak için Bootloader kilidini kaldırdım. TWRP ve SuperSU kurdum. Telefon sıfırlandı tabii Bootloader kilidini kaldırınca... Netflix'i indirmek için Store'a girdim Netflix yok! Play lisansım silinmiş. SuperSU uygulamasından root kaldır dedim hata verdi. Kingoroottan kaldır dedim o da hata verdi. Fabrika ayarlarına sıfırladım. Play lisansı geri geldi. Checkerlar telefonu artık rootsuz görüyorlar ama sorun çözülmedi. Netflix hala uyumsuz hatası veriyor. Şimdi özetleyecek olursam, TWRP kaldırmak istiyorum. Ve Bootloader'ı yeniden kilitlemek istiyorum. Ama internette yazan bilgilere göre root atılmış telefonu yeniden kilitlemek telefonu tuğla yapıyormuş. Root kalkmış gibi görünse de TWRP sabit. Korkuyorum ki tuğla olacak telefon... Ne yapmam gerekiyor? ROM atmadan root ve TWRP kaldırmak, kilitlemek mümkün mü? Yoksa sistemi temizlemek için ROM şart mı? Yardımlarınızı bekliyorum...

Güncelleme: Arkadaşlar Netflix sorunum çözüldü. Resmi sitesinden APK indirdim. Netflix mesajı: "Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil." bu linkte yer alan APK linkinden güvenli olarak indirebilirsiniz. İnternette Root yüzünden Netflix yükleyemeyen kişi çok. Umarım bu yazı birilerine yardımcı olabilir. Play Sertifikası problemi devam ediyor...

Geri
Yukarı