Lenovo L340 işlemci hızı 2.4 GHz'de kalıyor

mhuseyinyavuz

Hectopat
Daha fazla  
Dün aldığım Lenovo L340 i5-9300H ve GTX 1650'li bilgisayarımda PUBG'de kasma yapıyor. 1050'li Monster bilgisayarı olan arkadaşımla aynı FPS alıyorum. Google Chrome veya boşta çalışmada 4 GHz görmüşken PUBG'de bu değerler 2.4'ten yukarı çıkmıyor. Yardımınızı rica ediyorum.

Ekran Alıntısı.PNGYeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün aldığım Lenovo L340 i5-9300H ve GTX 1650'li bilgisayarımda PUBG'de kasma yapıyor. 1050'li Monster bilgisayarı olan arkadaşımla aynı FPS alıyorum. Google Chrome veya boşta çalışmada 4 GHz görmüşken PUBG'de bu değerler 2.4'ten yukarı çıkmıyor. Yardımınızı rica ediyorum.

Eki Görüntüle 467044Eki Görüntüle 467045
Bilgisayarın Turbo yada gaming modu var ise o mode alıp tekrar oynayın.

Eki Görüntüle 467044Eki Görüntüle 467045

2. Attığınız fotodada zaten belli işlemciniz az güç çekiyor. Mod değişikliği yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Hocam ayni cihazi kullaniyorum. Throttlestop uzerinden speed shift ve speedStep ayarina tik atip Speed shift'in karsisindaki 255'i 0 yapinca duzeliyor. Tabi oyuna girmeden throttlestopu acin ve oyunda da arka planda dursun. Ayrica silent modda max 20 watt guc cekiyor. Yani o mod ile oynuyorsaniz normal.

Hocam ayni cihazi kullaniyorum. Throttlestop uzerinden speed shift ve speedStep ayarina tik atip Speed shift'in karsisindaki 255'i 0 yapinca duzeliyor. Tabi oyuna girmeden throttlestopu acin ve oyunda da arka planda dursun. Ayrica silent modda max 20 watt guc cekiyor. Yani o mod ile oynuyorsaniz normal.
Throttle stop ile ayarlama yapıp windows açıldığı zaman otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz. Çok basittir yapması.

Hocam genelde throttlestop ile deneysel(178mv undervolt :) ) takildigim icin sorun olursa guvenli mod vs ugrasmam gerekir. Onun yerine masaustune 1 tane echo.bat dosyasi olusturdum. Tek tikla oyun/performans ile ilgili programlarin hepsini aciyor.

Hocam genelde throttlestop ile deneysel(178mv undervolt :) ) takildigim icin sorun olursa guvenli mod vs ugrasmam gerekir. Onun yerine masaustune 1 tane echo.bat dosyasi olusturdum. Tek tikla oyun/performans ile ilgili programlarin hepsini aciyor.
Bana ulaşmanız ve ayarlara bi bakmanız mümkün mü? Bugün vatana iade için gittim durum o kadar vahim :(

Hocam Throttlestop isimli programi indirin.
Sonra kirmizi kutu icine aldigim ayarlara tik atin. 255 yazan yerin uzerine basin ve 0 girin.
(Gorsel benim degil.)
tsbench.jpg

Hocam Throttlestop isimli programi indirin.
Sonra kirmizi kutu icine aldigim ayarlara tik atin. 255 yazan yerin uzerine basin ve 0 girin.
(Gorsel benim degil.)
Eki Görüntüle 467449
Bunları yaptım ancak oyuna girdiğimde hala 2.8 ghz ile çalışıyor ve ani 900 mhz lere düşme yapıyor. Gerçek anlamda biriyle sesli konuşmam lazım bilgisayardan soğudum :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı