Çözüldü Lenovo Laptop %100 şarj olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chessboy

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Lenovo'nun uygulaması ile pil ömrünü uzatmak için şarjı 55-60 aralığına sabitlemiştim. O özelliğe şimdi erişemiyorum ama şarj hep 57 yükselmiyor çözüm önerileriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Revouninstaller ile programın tüm kalıntıları da dahil olmak üzere kaldırın muhtemelen sorununuz düzelicektir.

Lenovo'nun uygulaması ile pil ömrünü uzatmak için şarjı 55-60 aralığına sabitlemiştim. O özelliğe şimdi erişemiyorum ama şarj hep 57 yükselmiyor çözüm önerileriniz var mıdır?

Microsoft Store'dan Lenovo vantage uygulamasını indirip oradan tasarruf kipi modunu kapatın.

Microsoft Store'dan Lenovo vantage uygulamasını indirip oradan tasarruf kipi modunu kapatın.
Biliyorum zaten onu açarak bunu yapmıştım ama bug mı ne oldu tasarruf kipi seçeneği yok , ne uygulamada ne de vantage araç çubuğunda sildim tekrar yükledim ama aynı şarjda duruyor.

1650054043501.png

Burada daha fazla ayar olması lazımdı ama yok.
Uygulamadan bu ayarı değiştiremiyorsanız EC sıfırlama işlemiyle bu sorun çözülebilir diye düşünüyorum.
Deniyorum sonucu yazacağım.

Biliyorum zaten onu açarak bunu yapmıştım ama bug mı ne oldu tasarruf kipi seçeneği yok, ne uygulamada ne de vantage araç çubuğunda sildim tekrar yükledim ama aynı şarjda duruyor.

Uygulamayı silin ve Denetim Masası'ndan programlar ve özellikler sekmesinden vantage servisleri varsa onu da kaldırın.
Ayrıca energy management sürücüsü kurulu değilse onu da kurun. (laptopun sitesinde bulabilirsiniz)

Çözüm

Geri
Yukarı