Lenovo Laptop açılmıyor

Lenovo G50-70 bilgisayarımın harddiski kafa vurduğunda sistem otomatik tamire hazırlanıyor diye yazı gelip gitmişdi ardından hiç açılmadı. Ethernet boot kısmına attı. Harddisk sorunu olması yüksek. Bu yaz 500GB harddisk alıp takmıştım.
pekala harddisk almak gerek sanırım
Harddiskin göründüğü veya çalıştığı aynı zamanda sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Çalışıp kafa atan da var, çalışıp format ekranında sonsuza kadar bırakan da.
Format atmayı denerseniz eğer dediğim gibi o mavi, mor karışımı renkten oluşan ekranda sonsuza kadar bekleyeceksiniz. Maalesef yeni harddisk almanızın zamanı gelmiş.
anladım teşekkürler yarın yine bir bilgisayarcıya götürüp danışayım olmadı, harddiski alıp taktırayım.

pekala harddisk almak gerek sanırım

Anladım teşekkürler. Yarın yine bir bilgisayarcıya götürüp danışayım olmadı, harddiski alıp taktırayım.
Rica ederim.
Bilgisayarcı olmakla birlikte her bilgisayarcıya da güvenmeyin derim.
Alt kapak tek parça değilse eğer -harddisk kısmı küçük bir kapakla ayrılmışsa- kendiniz alıp bir tornavida yardımıyla takabilirsiniz.

Rica ederim.
Bilgisayarcı olmakla birlikte her bilgisayarcıya da güvenmeyin derim.
Alt kapak tek parça değilse eğer -harddisk kısmı küçük bir kapakla ayrılmışsa- kendiniz alıp bir tornavida yardımıyla takabilirsiniz.
Sadece sıkıntısını tam anlamıyla öğrenmek için danışıcaktım zaten sonrasında harddisk takılacaksa kendim de takarim. Harddisk sorunu yoksa boşuna para vermeyelim.
Format CD'sini takıp bir format atmaya çalışın olmazsa zaten HDD'den kaynaklanan kesin bir sorun olduğunu anlarsınız. Bozuk olabilir.
Onekey recovery tuşuyla format atarsam ayrı bir Windows cdsine gerek var mı? Windows kurmak için

Son düzenleme:
Sadece sıkıntısını tam anlamıyla öğrenmek için danışıcaktım zaten sonrasında harddisk takılacaksa kendim de takarim. Harddisk sorunu yoksa boşuna para vermeyelim.

Onekey recovery tuşuyla format atarsam ayrı bir Windows cdsine gerek var mı? Windows kurmak için

Hocam harddiskte depolanıyor. Şuanda açabiliyorsanız harddisk sağlam demek zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı