Lenovo laptop bakımı nerede yaptırılmalı?

Mert Kalkancı

Kilopat
Merhabalar, yaklaşık 3 yıldır kullandığım bir laptopum var ve onun içini açıp temizlemekle uğraşmak istemediğim için bir teknik servise göndermek istiyorum fakat mahalledeki bir bilgisayarcıya da göndermek istemiyorum. İzmir taraflarında yaşıyorum. Eğer bakım için göndermemi önerebileceğiniz bir yer varsa yazabilir misiniz? Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler. ☺

Model nedir?
Bazı modellerin sökümü kolay olduğundan herkes yapabilir.

İstanbul olsaydı güzel bir yer önerebilirdim.
Lenovo Legion Y520, ben internette baktığımda pek de basit görünmüyordu çünkü pek seçici bir filtre olmadığından fanı da söküp temizlemek gerekiyor baya uğraştırıcı açıkçası. Canınız sağolsun yardım etmek istemeniz bile çok ince bir hareket teşekkür ederim.

Daha geçen ay İstanbul'da direkt servisine götürdüm. Tavsiyem, aldığınız yere (Vatan, Teknosa vb.) götürüp, genel bakım adı altında servise yollamanız.

Bana göre en iyisi, tanıdık bilgisayarcı varsa orada termal macunu değiştirin ve de fanları temizletin. Hem daha kısa sürer, hem çok tutmaz, hem de işlerini yaparlar.

Daha geçen ay İstanbul'da direkt servisine götürdüm. Tavsiyem, aldığınız yere (Vatan, Teknosa vb.) götürüp, genel bakım adı altında servise yollamanız.

Bana göre en iyisi, tanıdık bilgisayarcı varsa orada termal macunu değiştirin ve de fanları temizletin. Hem daha kısa sürer, hem çok tutmaz, hem de işlerini yaparlar.
Çok teşekkürler. En iyi cevap olarak işaretliyecektim fakat sanırım konuyu soru olarak açmamışım. 😁

Lenovo Legion Y520, ben internette baktığımda pek de basit görünmüyordu çünkü pek seçici bir filtre olmadığından fanı da söküp temizlemek gerekiyor bayağı uğraştırıcı açıkçası. Canınız sağ olsun yardım etmek istemeniz bile çok ince bir hareket teşekkür ederim.

Sökülmesi kolay bir model çok zorda kalırsan ve elin bu işlere yatkınsa yapabilirsin.

Merhabalar, yaklaşık 3 yıldır kullandığım bir laptopum var ve onun içini açıp temizlemekle uğraşmak istemediğim için bir teknik servise göndermek istiyorum fakat mahalledeki bir bilgisayarcıya da göndermek istemiyorum. İzmir taraflarında yaşıyorum. Eğer bakım için göndermemi önerebileceğiniz bir yer varsa yazabilir misiniz? Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler. ☺
Yaptırabildiniz mi acaba? Bende de aynı model bilgisayardan var ve ben de 3-4 yıldır yaptırmıyorum gerçekten çok tozlandı ve sıcaklığı artıyor. Neresiyle iletişime geçip nasıl yaptırdınız söyleyebilirseniz çok sevinirim.

Yaptırabildiniz mi acaba? Bende de aynı model bilgisayardan var ve ben de 3-4 yıldır yaptırmıyorum gerçekten çok tozlandı ve sıcaklığı artıyor. Neresiyle iletişime geçip nasıl yaptırdınız söyleyebilirseniz çok sevinirim.
Ben kendim yaptım iki gün önce. Arctic MX4 kullandım. Amazon'dan aldım ki orijinal olsun. (72 TL)

Batarya pilinin kablosunu çıkartmaya uğraştım zira kısa devre riski vardı.

Ama çıkartması o kadar zordu ki anlatamam. Sabırlı bir kişiyseniz yavaş yavaş gevşeterek çıkartın. Kesinlikle videolardaki gibi saniyesinde çıkmadı. Yarım saat uğraştım herhalde. Aynı şekilde fan kablosuna. Ama o dar bir kablo olduğu için daha rahat oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı